ГПУ оголосила про підозру Калєтніку та Олійнику за організацію голосування за "диктаторські закони"

Генпрокуратура оголосила про підозру у вчиненні злочинів екс-нардепам Ігорю Калєтніку і Володимиру Олійнику за організацію голосування по "диктаторським законам"

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України проводитися досудове розслідування у крімінальному провадженні за підозрою колішніх народніх депутатов України Ігоря Калєтніка та Володимира Олійника у скоєнні службового підроблення та зловживання владою або службовим становищем, повідомляє Еспресо.TV із посиланням на "Інтерфакс".

Як розповіли у прес-службі Генеральної прокуратури України, досудовим розслідуванням встановлено, що колишній перший заступник голови Верховної Ради, головуючи 16 січня 2014 під час ранкового пленарного засідання третьої сесії Верховної Ради, вступивши в злочинну змову з головою Рахункової комісії парламенту, організували і провели з порушеннями чинного законодавства незаконне голосування про включення до порядку денного сесії, а також прийняття дев'яти законопроектів, що стосуються конституційних прав і свобод людини і громадянина.

У Генпрокуратурі уточнили, що екс-нардепам оголошено в скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.27 ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.27 ч.2 ст.366 (службове підроблення) КК України.

Зазначеним колишнім народним депутатам заочно повідомлено про підозру. В даний час готуються клопотання про обрання їм запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Як повідомлялося, 16 січня 2014 український парламент прийняв ряд законодавчих ініціатив, які в народі охрестили "диктаторськими законами".

Зокрема, були ухвалені закони "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" авторства депутатів від фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, а також закон про зміни до Регламенту Верховної Ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин.

Крім того, були прийняті закони "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі"; закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження.

Прийняття 16 січня поточного року 9 законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.

Остаточно Верховна Рада скасувала норми зазначених законів 24 лютого.