Сенат США ухвалив закон про визнання України особливим партнером США поза блоком НАТО

Сенат Сполучених Штатів Америки ухвалив законопроект 2828, що передбачає можливість надання військової допомоги України та визнання її особливим партнером США поза блоком НАТО

Про це повідомила журналіст "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе та народний депутат Семен Семенченко у "Фейсбуці", передає Еспресо.TV.

"Щойно Сенат США ухвалив законопроект, який передбачає надання Україні суттєвої фінансової допомоги, летального озброєння та визначає Україну особливим військовим партнером США поза блоком НАТО.

Документ за номером 2828, "Акт Підтримки свободи в Україні", Сенат підтримав одноголосно. Окрім військової допомоги Україні, документ також передбачає підтримку у сфері енергетики, боротьбі з російською пропагандою та допомозі тимчасовим переселенцям. Законопроект також передбачає накладення додаткових санкцій на Росію. Щоб стати законом, свій варіант документу ще має прийняти Палата Представників. 

Це мусить відбутись ще цим складом Палати, робота якого згідно з графіком закінчується завтра. Законодавці попередньо заявляли, що робота Конгресу може бути продовжена до вихідних", - пише Мирослава Гонгадзе.

"Сенат затвердив закон 28-28. Закон про надання військової допомоги Україні. Дякуємо нашій діаспорі в США, доктору Карбер, генералу Кларку, сенатора Маккейну, Мирославі Гонгадзе, всім нашим новим і старим друзям в США. Генерал Замана, полковники Береза і Тетерук - ми всі з вами зробили реально велику справу.

Слава Україні!

P.S. Необхідно всім об'єднувати зусилля для лобіювання інтересів України за кордоном і насамперед у США. Це питання майбутнього нашої країни і наших дітей", - написав Семен Семенченко.

Документ включає в себе розділи "Санкції щодо оборонного і енергетичного секторів Російської Федерації", "Санкції щодо російських та інших іноземних фінансових інститутів", "Кодифікація розпоряджень, що стосуються кризи в Україні", "Статус головного партнера поза НАТО для України, Грузії та Молдови", "Збільшення військової допомоги для уряду України", "Розширення невійськової допомоги для України", "Розширення мовлення у країнах колишнього Радянського Союзу", "Підтримка організаціям громадянського суспільства у Росії".