live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд у Страсбурзі запросив у Росії копію справи про загибель Сергія Магнітського


фото: Reuters
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) комунікував скаргу юриста британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського на незаконний арешт (подана в 2009 році) і скаргу його матері Наталії Магнітської

Про це пишуть сьогодні "Ведомости", передає Еспресо.TV.

Наталія Магнітського стверджує, що кримінальне переслідування її сина було несправедливим, він був убитий державними посадовими особами, які використовували фізичне насильство і навмисну відмову в медичному лікуванні в місцях позбавлення волі. Також заявниця скаржиться на відсутність ефективного розслідування обставини смерті її сина і посмертний процес над ним самим, що, на думку Магнітської, порушує право на справедливий судовий розгляд. Скарга була подана в серпні 2012 року, суд об'єднав обидві в одну справу.

ЄСПЛ поставив російському уряду 10 питань, у тому числі стандартні: наскільки обґрунтованим був арешт Магнітського і наскільки "розумною" - тривалість терміну його утримання під вартою, чи не порушували умови його утримання, заборона тортур і чи була йому надана необхідна медична допомога. Крім того, суд запросив копію всіх матеріалів кримінальної справи проти Магнітського, в тому числі покази слідчих, на підставі яких російські суди винесли рішення, що дозволяють арешт і подальше затримання Магнітського. ЄСПЛ просить також надати дані медичних обстежень Магнітського, проведених після його арешту, копії експертних висновків цивільних медиків (якщо до них зверталися) і дані про призначені йому медичні процедури. Також суд має намір вивчити копію кримінальної справи про розслідування причин смерті Магнітського (Слідчий комітет закрив цю справу в березні 2013 "за відсутністю складу злочину", за офіційною версією, смерть юриста настала від гострої серцевої недостатності, що розвилася в результаті хронічних захворювань). Ще ЄСПЛ цікавиться тим, як дотримувалася презумпція невинності під час посмертного процесу над юристом.

Керівник апарату уповноваженого Росії в ЄСПЛ Андрій Федоров підтвердив, що днями такий запит був отриманий. Він зазначає, що це звичайна практика, коли ЄСПЛ запрошує повний набір документів по тій чи іншій справі. Якщо мова не йде про матеріали, які становлять держтаємницю, проблем з цим не виникає, додає він. Як звичайно, Мін'юст запросить позицію зацікавлених відомств з поставлених питань, говорить Федоров.

Скарга Магнітського була подана його московськими захисниками Дмитром Харитоновим і Оленою Орешніковою (за словами останньої, зараз цією справою займаються вже інші адвокати), Наталію Магнітську представляють юристи американської правозахисної організації Open Society Justice Initiative Джеймс Голдстон і Руперт Скілбек, обидва вчора були недоступні для преси.

Адвокат Ганна Ставицька каже, що справа може стати прецедентним - скарг з Росії на "посмертні" процеси ЄСПЛ ще не розглядав.

фото:gazeta.ru

Нагадаємо, Сергія Магнітського правоохоронні органи Росії звинувачували в податкових махінаціях, однак істинною причиною кримінального переслідування стала спроба розкрити схему розкрадання бюджетних коштів тодішнього керівництва податкових відомтсв.

Магнітський помер у московському СІЗО "Матроська тиша" 16 листопада 2009 року, пробувши в ув'язненні майже рік. Причиною смерті спочатку назвали панкреонекроз, однак згодом змінили цю версію причин смерті на серцеву недостатність.

Правозахисники ж запевняють, що Магнітський помер, бо його катували та цілеспрямовано не надавали медичну допомогу.

Його смерть викликала широкий суспільний резонанс. Для ряду російських чиновників смерть юриста мала і серйозні політичні наслідки. Зокрема, в США створили так званий "список Магнітського" – люди, причетні до порушення прав людини в Росії, проти яких ввели персональні санкції – заборону на в'їзд до США та фінансові обмеження.  

Кримінальне переслідування Магнітського спочатку було припинено слідчим департаментом у зв'язку зі смертю обвинуваченого. "У серпні 2011 року Генпрокуратура РФ скасувала постанову про припинення кримінальної справи проти Магнітського у зв'язку з рішенням Конституційного суду, згідно з яким слідство і суди більше не можуть припиняти кримінальні справи у зв'язку зі смертю підозрюваних і звинувачених без згоди їхніх родичів", - відзначає РИА-Новости.

Адвокати матері Магнітського переконують, що судовий процес над покійним є протизаконним і порушує рішення Конституційного суду (мертвих можна судити тільки за запитом їхніх родичів або для реабілітації підсудного).

 

новини партнерів

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати