live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Комі, батьківщині терориста Мотороли, співробітників ресторану змусили говорити мовою корінного народу

Молодий естонець змусив персонал ресторану "Лаунж" у Сиктивкарі обслуговувати відвідувачів мовою комі

Як розповів Інфоцентру FINUGOR активіст естонської молодіжної організації FennoUgria Noored Сілвер Сілд, після закінчення Міжнародного форуму фіно-угорської молоді "FUROR" у селі Помоздіно Усть-Куломського району його учасники, на зворотному шляху, в Сиктивкарі зайшли в ресторан "Лаунж". Естонці опинилися в одному товаристві з іншими делегатами форуму - фінами та комі.

"Перед тим як зайти в ресторан я розповів усім історію естонського діяча культури Яана Тиніссона з початку XX століття. У той час естонська мова була сільською, а німецька і російська були мовами городян і освічених, інтелектуальних людей. Яан Тиніссон, проте, почав говорити естонською в ресторанах, барах, театрах, кінотеатрах. Спочатку його виганяли звідусіль, але врешті-решт і бари, і театри, і ресторани були змушені перейти до обслуговування естонською мовою", - розповів Сілд.

"Отже, ми пішли в цей модний ресторан і почали говорити на мові комі! Більшість із нас, включаючи мене, вчили її в університетах, а наші комі друзі допомагали нам. Ми замовили страви та пиво у офіціантки, і спочатку вона зробила вигляд, що не розуміє ні слова, але врешті стала відповідати нам на комі мовою і вела себе спокійно", - пригадує експериментатор.

"Один з моїх друзів, який був з нами в ресторані, сказав мені, що ми мотивували його говорити цією мовою скрізь - і якщо навіть люди будуть на нього дивитися дивно, це його не хвилюватиме. Всі ці невеликі кроки і справи дозволяють нам бути переконаними в тому, що ми, естонці з FennoUgria Noored, ніколи не відмовимося від фіно-угорського активізму", - підкреслив співрозмовник.

Все по темі

новини партнерів

20 березня, 2018 вівторок

19 березня, 2018 понеділок

20 березня, 2018 вівторок

19 березня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати