live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада затвердила зменшення розміру єдиного соціального внеску до 16,4%


фото: ponsuke3.s100.xrea.com
Верховна Рада затвердила зниження розміру єдиного соціального внеску з 41% до 16,4%

За відповідний законопроект №1573 "Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці" у другому читанні та вцілому з урахуванням поправок проголосували 268 депутатів, передає Еспресо.TV.

Як відзначив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, такий безпрецедентний крок дозволить вивести з тіні заробітну платню.

"В тому випадку, якщо підприємство платить легально всю свою заробітню платню, воно сплачує ЄСВ на підставі діючої бази. Якщо підприємство збільшує фонд оплати праці на 30%, якщо заробітна платня на цьому підприємстві перевищує три мінімальні заробітні плати, і підприємство виконує всі умови по детенізації, тобто фактично збільшує розмір заробітньої платні, тоді воно починає платити єдиний соціальний внесок у розмірі 16,4%, а не 41%, як є сьогодні", - пояснив Яценюк.

Однак, за словами Яценюка, існують "суттєві ризики".

"В тому випадку якщо міжнародні фінансові організації матимуть застережння до цієї статті, ця норма підлягає обов'язковому перегляду", - сказав він. 

Закон також передбачає штрафи для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців у розмірі від 1 до 30 мінімальних зарплат за допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску та податків, порушення термінів виплати заробітної плати більш ніж за один місяць, виплати не в повному обсязі, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та порушення інших вимог трудового законодавства.

Також нормативно-правовим актом збільшуються в 1,3-2 рази розміри штрафів за порушення порядку нарахування ЄСВ, порушення при поданні звітності щодо ЄСВ, подання недостовірних відомостей, несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

 

новини партнерів

‡агрузка...

17 жовтня, 2019 четвер

17 жовтня, 2019 четвер

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати