Депутати Європарламенту засудили проросійську позицію Греції

В Європейському парламенті назвали "неприйнятною" проросійську позицію нового уряду Греції, який заявив про незгоду із розглядом нових санкцій проти Росії

Такі висловлювання лунали сьогодні у Брюсселі на пленарному засіданні Європарламенту, передає Еспресо.TV з посиланням на УНІАН.

Зокрема, лідер зелених Ребекка Гармс заявила, що "була нажахана деякими повідомленнями з держав-членів, зокрема, з Афін, стосовно того, що у майбутньому ми ухвалимо іншу позицію щодо Росії у зв’язку з цим конфліктом".

"Я завжди була солідарною із Грецією, але я також закликаю Грецію продемонструвати солідарність з країнами на сході Європи", - заявила вона.

Хармс переконана, що Європейський парламент "повинен чітко заявити свою позицію до проведення надзвичайного засідання Ради ЄС з закордонних справ і заявити, що ми залишаємося єдиними". "Ми повинні гарантувати, що міністри також є єдиними", - додала вона.

Таку ж позицію висловив і представник європейських народників Крістіан Дан Преда (Cristian Dan Preda, Румунія). "Я погоджуюсь з тим, що сказала колега стосовно поведінки Греції. Ми всі були здивовані, коли дізналися про цю неприйнятну поведінку. Я думаю, що те, що пан Ціпрус хоче зробити, є неприйнятним", - наголосив він.

Ці висловлювання прозвучали під час обговорення пропозиції зелених внести на розгляд цього пленарного засіданні загострення ситуації на сході України. "Від імені моєї групи я прошу, щоб ми обговорили розвиток у Маріуполі та на сході України на цьому пленарному засіданні навіть при відсутності Могеріні (Високий представник ЄС). Наша мета – не перефразовувати дискусію та рішення, які були ухвалені на останній сесії у Страсбурзі. Я прошу про це, тому що я переконана, що важливо реагувати на жахливий розвиток на сході України та чітко показати, що ми уважно слідкуємо за розвитком та ставимося до цього дуже серйозно", - аргументувала запит Хармс.

При цьому вона наголосила, що мета політичної роботи ЄП стосовно України та Росії – "гарантувати мир та безпеку". "Ми повинні реагувати на погіршення ситуації та покласти край трагічним смертям на сході України. Я переконана, що ми повинні знову обговорити це питання", - сказала політик.

Але ця пропозиція не знайшла підтримки в сесійні залі, оскільки, як пояснив Дан Преда, у цей понеділок це питання обговорювалося в рамках засідання Комітету із закордонних справ у присутності українського посла в ЄС. "Всі політичні групи чітко заявили свої позиції. Я не вважаю, що щось ще можна додати”, - констатував він.

Як повідомлялося, в оприлюдненій 27 січня заяві лідери ЄС висловили стурбованість у зв'язку з погіршенням ситуації в сфері безпеки та гуманітарної ситуації на сході Україні та поклали за це відповідальність на Росію.

Також лідери ЄС закликали міністрів закордонних справ на надзвичайному засіданні, яке відбудеться 29 січня, дати оцінку та розглянути можливу реакцію, включаючи нові санкції.

Заява була підготовлена в кабінеті президента Європейської Ради Дональда Туска. Там стверджують, що Туск телефонував Алексісу Ціпрасу і що вони контактували з усіма вищими посадовими особами в усіх столицях.

У Туска також стверджують, що ніхто з представників грецької сторони не висловив заперечень до ранку 27 січня.

Нагадаємо, раніше в європейських ЗМІ з'явилася заява нового грецького уряду, в якій прем'єр-міністр зазначив, що не давав згоди на жорстку заяву лідерів ЄС щодо необхідності розглянути нові санкції проти Росії.