Заморожена риба корисніша за свіжу, а заморожені овочі втратять всі вітаміни, - вчені

Дослідники з'ясували, як заморожування впливає на різні продукти

Британські вчені виявили, що заморожування не впливає на корисність продуктів, вітаміни та мінерали зберігаються навіть під дією низьких температур, пише The Daily Mail.

Брайан Янг, директор однієї британської компанії, що займається заморожуванням продуктів, зазначає: "З точки зору корисності – заморожування не пошкоджує їжу. Протягом трьох днів після того, як овоч був зірваний, він втрачає близько 80% вітамінів, і найбільшу користь свіжі продукти мають протягом п’яти днів".

Заморожування продукту зупиняє процес втрачання корисних речовин, а від того, як швидко буде заморожений певний продукт, залежить і його смак. Однак не всі продукти однаково придатні до заморожування.

М'ясо має багато поживних речовин, білків, мінералів та вітамінів А і D. Жирне м'ясо містить менше води, тому утворюється менше кристалів льоду, які руйнують текстуру м'яса та його смак. М'ясо птиці та свинина містить більше води, тому після тривалого заморожування (понад 6 місяців) воно стає водянистим, в’ялим та несмачним. Для найкращого розморожування дослідники радять не використовувати мікрохвильову піч, натомість кращим буде розморожування м'яса в мисці з холодною водою. 

Креветки та інші ракоподібні придатні до заморожування, оскільки мають високу жирність. Морські продукти починають втрачати поживність одразу ж після того, як їх достають з води. Тому покупка замороженої риби буде кориснішою, ніж покупка "свіжої". До того ж, заморожена риба часто буває дешевшою, оскільки її легше транспортувати. При низьких температурах бактерії не можуть розмножуватись, що, звісно, також є плюсом. Однак заморожена риба має тенденцію ламатися через великий вміст кристалів льоду. Лід навколо мідій є захисною оболонкою, яку постачальник утворює для того, щоб на продукт не впливав кисень. Однак, разом з тим, такому випадку ви ризикує платити за воду, а не за мідії.

Трави, такі як базилік, м’ята, коріандр, петрушка тощо, часто продають одразу нарізаними та придатними для споживання. Однак їхній смак та вигляд не викликають довіру. Заморожування та розморожування листя перетворює його на кашу, такою зеленню не можна вже прикрашати страви. 

Заморожені ароматичні спеції вважаються навіть кращими, ніж свіжі. Заморожені мають сильніший запах, вони відчутніші у стравах. 

Заморожування сирих овочів – спірне питання, вважають британські експерти. Овочі місять багато води, тому їхнє заморожування призводить до утворювання кристалів льоду, що після розморожування псує їхню клітковинну структуру. Кип'ятіння ж заморожених овочів взагалі робить їх некорисними, тому дослідники радять додавати розморожені овочі у свіжі салати. Заморожені горох та кукурудза будуть корисними та не втратять вітамінів, цукру та мінералів, якщо їх заморозити швидко.

Смак заморожених фруктів не псується, а залишається ідентичним свіжим фруктам. Дослідження також показує, що антиоксиданти у фруктах не псуються при заморожуванні, тому фрукти залишаються корисними. Наприклад, ягоди чорниці, малини та ожини для приготування кондитерських виробів взагалі будуть кращими за свіжі, оскільки вони будуть містити менше води, а тому не псуватимуть кондитерські вироби. Щодо смакових якостей, виключення складає полуниця, оскільки її смак при розморожуванні псується. Тож, заморожені фрукти – гарний варіант для пирогів, желе, кексів та компотів, однак, після розморожування вони втрачають пружність, тому приготування фруктових салатів буде неможливим.

Молочні продукти при заморожуванні не дуже добре зберігають свою корисність. При заморожуванні молоко може бути придатним до споживання після місяця зберігання в морозильнику, сирі яйця збільшаться в об’ємі, на них з'являться тріщини, тертий сир висохне та втратить свій аромат.

Кондитерські вироби можуть зберігатися в морозильній камері 2 тижні, куплені в магазині пироги зберігатимуться довше через вміст в них стабілізаторів. А смак тортів часто після заморожування на кілька днів може стати кращим, оскільки це надасть їм більше вологи.