live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Великій Британії дозволили народжувати дітей від трьох батьків

Британський парламент дозволив використовувати ДНК трьох осіб при штучному заплідненні

Палата лордів більшістю голосів затвердила законопроект, - пише lenta.ru пославшись на BBC News. До серпня 2015 року належить розробити порядок застосування таких генетичних процедур та вимоги до їх ліцензування.

Перша дитина від трьох батьків може з'явитися в країні вже в 2016 році. Британія стала першою державою в світі, яка дозволила практику штучного комбінування геному людини.

"Закон про трьох батьків" є поправкою в пакет нормативних актів про штучне запліднення і ембріології. 3 лютого проект був затверджений в палаті громад. Проти нього виступили більше 100 парламентарів, католицька церква і правозахисники, але все ж він пройшов встановлену процедуру, витримавши голосування у верхній палаті парламенту. Прихильники нововведення бачать в ньому можливість знизити число вроджених захворювань. Опоненти документу побоюються, що це призведе до "конструювання" дитини виходячи з примхи батьків. Правозахисники вказують на відсутність досвіду застосування таких процедур: генетичні "коригування" можуть до невпізнанності змінити зовнішність плоду, а кожна зачата таким чином дитина приречена стати "піддослідним кроликом".

Метод отримав наукову назву "передачі мітохондрій". За словами медиків, жіночий організм має можливість подолати мутації в мітохондріях дитини і наступних поколінь. Для посилення цього ефекту пропонується наділити плід, крім ДНК батька і матері, здоровими ДНК і мітохондріями іншої жінки.

новини партнерів

‡агрузка...

22 лютого, 2019 п'ятниця

22 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати