Російська влада хоче змусити Google та Apple платити більше податків

Помічник президента Росії Ігор Щеголев обговорив на зустрічі в адміністрації президента з представниками Роскомнадзора і Держдуми ініціативу обкласти Google і Apple в Росії додатковими податками

Про це пише газета "Ведомости", передає Еспресо.TV.

За словами джерела газети в адміністрації президента, така зустріч проходила 5 березня, і ініціатива належить помічнику президента Ігорю Щеголева, у якого і проходило її обговорення. Однак версії причини для проведення цієї зустрічі у джерел видання розходяться: один вважає, що приводом послужила скарга "Яндекса" на Google в ФАС, інший - що вона пов'язана з бажанням Єврокомісії змусити американські IT-компанії платити податки на своїй території.

Зараз у Європі ці компанії платять податки тільки в декількох країнах з низьким податковим навантаженням - в Ірландії, Нідерландах, Люксембурзі. У січні 2015 Єврокомісія заявила, що подумує змусити технологічні компанії з США - зокрема, Google і Microsoft - платити податки всередині ЄС. Ці надходження можуть піти на розвиток IT-бізнесу країн ЄС, повідомив єврокомісар Гюнтер Еттінгер.

Заява Єврокомісії пов'язана з небажанням таких компаній, як Google і Microsoft платити податки в тих країнах, де їм це невигідно. Проте деякі країни Євросоюзу приймають особливі умови для таких компаній: наприклад, Apple отримала преференції від Ірландії у вигляді 12,5% податку з продажів і не поспішає виводити зароблені в країні гроші в США, де цей податок становить 35%. Крім Google, Єврокомісія розслідує діяльність мережі кав'ярень Starbucks та інтернет-магазину Amazon.

Учасники обговорення в адміністрації президента зійшлися на думці, що Google і Apple недоплачують податки в бюджет країни. По-перше, покупки додатків та іншого контенту в магазинах iTunes Store і Play Store проходять не через російські компанії, а йдуть безпосередньо в іноземні офіси, минаючи податок з продажів.

По-друге, сплачені податки Google виявляються неспіврозмірні його частці на російському ринку: у той час, як "Яндекс" з більш ніж 50% пошукового ринку (за даними Liveinternet) платив 3,2 мільярда в 2013 році, Google з менш ніж 40% за той же період виплатив лише 468 млн рублів.