Полторак розповів, які реформи проведено в Міноборони та Генштабі

Міністр оборони Степан Полторак розповів, які реформи в роботі оборонного відомства та Генштабу ЗСУ вже відбулися та над чим ще працюватимуть у відомстві для покращення стану справ у війську

Про це він повідомив сьогодні під час звіту за 100 днів роботи у Кабміні, передає Еспресо.TV.

"Триває реформування Міноборони і Генштабу ЗСУ. Зокрема, усунуто дублюючі функції, які були між міністерством оборони та Генштабом. Удосконалена взаємодія між структурними підрозділами, спрощено процедуру прийняття управлінських рішень, ліквідовано нормативно-правові акти, які перевантажували та гальмували систему управління оборонного відомства, оптимізували штатну структуру Міноборони та Генштабу. 12 департаментів реформовані, 4 – скорочені, більше 200 осіб скорочені. За короткий термін створено кадровий резерв чисельністю в 1432 військовослужбовці із учасників АТО та для заміщення вакантних посад керівництві Міноборони та Генштабу", - розповів міністр.

Він також повідомив, що запроваджено систему перевірки через поліграф всіх керівників, що призначаються.

Створена рада волонтерів, яка вже сьогодні залучається до планування, реформування та всебічного забезпечення ЗСУ.

"Відповідно до задуму президента, збільшено чисельність ЗСУ до 250 тисяч. Значно збільшилась і чисельність ЗСУ і на Сході України. Запроваджено екстериторіальний принцип роботи з особовим складом. Розгорнуто чотири оперативні командування, нарощено угрупування військ за рахунок створення 10 бригад і одного полку. Впроваджено нові стандарти підготовки військ і органів управління, виходячи з досвіду здобутого за час проведення АТО", - сказав Полторак.

Він також відзначив, що розроблений ряд реформ, які нададуть нам можливість працювати мобільно швидко і оперативно реагувати на всі виклики, які сьогодні постають.

"Готується реформа військової медицини, в найближчі дні зміст реформ буде оприлюднений для публічного обговорення", - повідомив міністр.

Також запроваджено електронну систему закупівель у Міноборони, для запобігання корупції. 

Проводиться четверта черга мобілізації з урахуванням  недоліків, які були допущені під час попередніх хвиль мобілізації. В першу чергу забезпечення формою і підготовкою. Тільки підготовлені люди підуть в АТО.

"Безпрецедентний фінансовий ресурс оборонного бюджету в цьому році у сумі 44,6 млрд грн, своєчасне прийняття Кабміном державного оборонного замовлення, дозволило спланувати ремонт 12,5 тисяч одиниць військової техніки", - зазначив Полторак. Також на потреби війська поставлено понад 2000 одиниць нової військової техніки від Укроборонпрому.

"Головним завданням у подальшому вважає: завершити роботу по переходу на нові стандарти бойової готовності, підготовку військ, матеріально-технічне забезпечення, оснащення ЗСУ. Роботи ще дуже багато, але головне – ми чітко знаємо, що і як робити. Ми зробимо все, щоб ЗСУ були готові захищати територіальну цілісність України. Збройні Сили до захисту України готові", - наголосив міністр.