Падіння нафтових цін не довзволяє повторити "сланцеву революція" у всьому світі, - WSJ

Незважаючи на витрачені роки і мільярди доларів, найбільшим нафтогазовим компаніям не вдалося повторити американську "сланцеву революцію" в жодній іншій країні світу

Про це пише Wall Street Journal, передає "Інтерфакс-Україна".

Експерти американського міністерства енергетики відзначають, що на даний момент видобуток сланцевих вуглеводнів в промисловому обсязі ведеться, крім США, тільки в Канаді, Китаї та Аргентині. Причини такої ситуації різні: це і санкції проти Росії, і заборона на видобуток методом гідророзриву пласта в багатьох країнах ЄС, включаючи Францію і Німеччину, і падіння цін на нафту, яка зробила витяг важкодоступних вуглеводнів нерентабельним.

Chevron Corp. закрила останній проект з видобутку сланцевого палива в Європі в лютому, згорнувши операції в Румунії. Royal Dutch Shell оголосила про скорочення інвестицій в сланцеві проекти по всьому світу, включаючи Туреччину, Україну та Аргентину, на 30%, тоді як ExxonMobil пішла з Польщі та Угорщини і заморозила проекти в Німеччині.

Втім, як вважають аналітики, варто цінам на нафту відновитися, і процес розвитку сланцевої галузі в усьому світі активізується. За межами США, в країнах, де інфраструктура поки не так розвинена, рентабельність видобутку постраждала особливо сильно, враховуючи, що вартість буріння однієї свердловини в Польщі і Китаї може досягати $25 млн проти $5 млн у Штатах.

За оцінкою Міненерго США, в Штатах розташовується не більше 10% загальносвітових запасів сланцевих вуглеводнів. Тільки в Європі (включаючи Росію) і Китаї запаси перевищують американські в три рази. При цьому, як зазначив аналітики відомства Фаузі Алулу, в окремих регіонах Аргентини і Алжиру з геологічної точки зору видобуток не менш перспективна, ніж у Північній Америці.