Щоб напоїти Севастополь водою, кримська "влада" взялася бурити свердловини

"Уряд" Севастополя не може знайти вирішення проблеми водопостачання міста, після припинення подачі прісної води на півострів з материковою Україною по Північно-Кримському каналу, отож буритимуть свердловини

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Крим.Реалії.

За словами директора "Севміськводоканала" Миколи Прегуди, у місті ведуться роботи зі створення трьох свердловин: двох - глибиною 170 метрів і однієї - 360 метрів. Закінчити буріння планується в серпні поточного року. На ці цілі з федерального бюджету Росії планують виділити 50 мільйонів рублів як дотацій, спрямованих на закупівлю обладнання та проведення робіт з буріння свердловин на території міста.

На думку керівництва "Севгорводоканала", використання підземних водних ресурсів є єдиною можливістю, яка дозволить місту уникнути дефіциту прісної води в літній період року.

В свою чергу, севастопольський еколог, голова Громадської екологічної ради Маргарита Литвиненко заявила, що буріння свердловин є одним з найбільш шкідливих способів водопостачання міста.

За її словами, рівень мінералізації споживаної води в Севастополі є і без того завищеними, а додаткове буріння лише посилить і без того плачевну екологічну ситуацію в місті.

"Після введення свердловин в експлуатацію рівень мінералізації води підвищиться ще на кілька порядків. Крім цього, відбудеться засолення підземних водойм, тому що внаслідок відкачування прісної води, його запаси поповняться солоною. Наслідком цього стане засолення грунту, тому через кілька років підземні джерела можуть бути повністю виснажені", - повідомила Литвиненко.

Еколог наголосила, що владні структури не поставили до відома севастопольський громадський актив про місце буріння і не надали висновків експертів про потенційний збиток, який буде завдано довкіллю в разі проведення подібних робіт.

"У нас раз у раз висловлюють фантастичні ідеї для вирішення цього" водного колапсу ": і море опріснювати збиралися і річкова течія повертати назад, проте всі ми прекрасно розуміє, що подібні наміри не здійсненні в принципі", - зазначила Литвиненко.

У вересні 2014 року "міністр" екології анексованого Криму Геннадій Нараїв, коментуючи заяву екологів про загрозу засолення грунтів в Криму через інтенсивне використання підземних вод, запевняв, що буріння артезіанських свердловин не зашкодить екосистемі півострова. Він обіцяв, що при реалізації програми з буріння свердловин пройде екологічна експертиза, а потім буде вестися відповідний моніторинг і контроль.