СБУ вилучає сервери інтернет-компанії, через реєстрацію сайтів сепаратистів

Представники СБУ проводять обшук та вилучення серверів великого доменного реєстратора NIC.UA з дата-центру, через зв’язок з сепаратистськими сайтами

Про це компанія повідомила у своєму twitter, передає AIN.

Правоохоронці прийшли шукати сервери компанії в київські дата-центри компаній “Датагруп”, “Мірохост” і “НетАссіст”. Щоправда, знайти сервери NIC.UA в “Мірохост” їм не вдалося. Поки що силовики ніяк не пояснили свої дії.

"Ми намагаємося з'ясувати, що відбувається. Неофіційно я чув, що це пов'язано з тим, що у нас були зареєстровані домени якихось сепаратистських сайтів. При тому, що ми зазвичай згідно із законодавством регулярно блокуємо такі ресурси, нещодавно, приміром, заблокували Губарев.інфо", - зазначив директор компанії NIC.UA Андрій Хветкевіч. 

Згідно з текстом ухвали Печерського суду обшук і вилучення проводяться в рамках розслідування кримінальної справи за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу. У Департамент контррозвідувального захисту в сфері IT СБУ надійшов лист про інтернет-ресурси, які містять заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України.

 

З визначення зрозуміло, що мова йде про сайти slv.org.ua, nahnews.com.ua, slavgromada.wordpress.com та інших (зараз недоступні). Слідчі в ході проведення оперативних дій встановили, що ці домени зареєструвала NIC.UA. Обшук проводився "з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення".

Суддя встановив, що в приміщенні може міститися серверне обладнання та інша техніка, яка містить відомості, які можуть бути використані як докази у справі. Судячи з тексту документа, частина клопотання слідчого стосувалася "вилучення грошових коштів, отриманих злочинним шляхом", але в ній суд відмовив, дав дозвіл тільки на вилучення техніки, документації і т.д.

Суддя встановив, що в приміщенні може міститися серверне обладнання та інша техніка, яка містить відомості, які можуть бути використані як докази у справі. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські кібервійська "поклали" 60 сайтів терористів.