На Майдан у Македонії вийшли понад 20 тисяч мітингувальників

У столиці Македонії понад 20 тисяч жителів вимагають відставки прем’єр-міністра та уряду

Про це повідомляє Еспресо.TV.

На масові акції у Македонії, де проживають 2 мільйони людей, на підтримку опозиції вийшли вже понад 20 тисяч жителів. Також до будівлі кабміну у Скоп’є приїхали кілька депутатів Європарламенту.

Лідер опозиційного руху з Соціал-демократичного союзу Македонії Зоран Заєв пообіцяв, що протест буде "мирним і ненасильницьким". Проте учасники не покинуть столичну площу до відставки уряду і прем'єр-міністра Ніколи Груєвського. Крім того, опозиційні сили вимагають формування коаліційного кабінету.

За словами опозиції, влада повністю корумпована та шпигує за 20 тисячами політичних опонентів, прослуховуючи телефонні розмови. Записи нещодавно було оприлюднено.

Водночас прем'єр у відставку не збирається. Груєвський навіть пообіцяв організувати у понеділок антиакцію на підтримку діючого уряду.

"Заєв - маріонетка, яка виконує чужий сценарій", - заявив він.

Читайте також: Бойовики в Македонії і "Турецький потік"

Експерти називають кілька причин "македонської кризи".

По-перше, це ризик позбутися статусу кандидата в ЄС через суперечку з Грецією навколо назви республіки. Замість пошуку компромісу "влада зайнялися розпалюванням націоналізму", вважає македонський спеціаліст Рісто Поповський.

По-друге, Росія вважає це спробою зірвати проект "Турецький потік". Під час візиту у Белград в п'ятницю голова МЗС Росії Сергій Лавров звинуватив Захід у підготовці кольорової революції в Македонії, яка не приєдналася до санкцій проти Росії.

По-третє, це міжетнічні протиріччя. Нагадаємо, що минулого тижня у місті Куманово сталась збройна сутичка між поліцією та албанськими бойовиками. Влада Македонії назвала інцидент спробою дестабілізувати ситуацію у республіці, а опозиція звинуватила уряд у інсценуванні з метою відвернення уваги від гострої кризи у країні. На аудіозаписах опозиції, начебто, чутно, як чиновники домовляються про маніпуляції з результатами голосування.

Після інциденту в Куманово у відставку подали голова МВС Гордана Янкуловська і керівник таємної поліції Сашо Міялков. Саме вони частіше за інших фігурували в оприлюднених опозицією записах прослуховування. Ще однією з причин могли стати дані про закулісні переговори силовиків з албанськими бойовиками, котрі скоїли напад у Куманово.