Рада направила законопроект про валютних позичальників на третє читання

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті та направила його на третє читання

Про це повідомляє кореспондент Еспресо.TV.

Спочатку за результатами голосування законопроект не набрав голосів для прийняття за основу.

Народний депутат Юрій Луценко запропонував застосувати процедуру ad hock і зараз розглянути законопроект "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті" за №1558-1, прийняти його у другому читанні та направити на третє читання. Парламентарії підтримали пропозицію.

Законопроект доповів голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. Він повідомив, що під час підготовки до другого читання надійшло 54 пропозиції, які були опрацьовані і включені до порівняльної таблиці. Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні. Народні депутати розглянули ті поправки, на підтвердженні яких наполягали їхні автори. Жодна з них не була підтримана. Законопроект 227 голосами було прийнято у другому читанні.

Народним депутатом Юрієм Луценком було запропоновано направлення законопроекту на третє читання.

З третьої спроби за цю пропозицію проголосували 249 народних депутатів.

"Я закликаю працювати наших колег так, щоб ми його ухвалили необхідною більшістю і він допоміг людям", - на цьому наголосив спікер Володимир Гройсман і закрив вечірнє засідання.

Зазначимо, що сьогодні біля Верховної Ради пікетував "фінансовий майдан". Активісти палили шини і вимагали ухвалення законопроекту  "Про реструктуризацію зобов'язань по кредитах в іноземній валюті".

Нині сутички стихли.

Нагадаємо, що законопроект "Про реструктуризацію зобов'язань по кредитах в іноземній валюті" розроблений з метою підтримки громадян України, які мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті (валютних кредитів), укладеними з фінансовими установами та банками України, шляхом встановлення порядку і умов реструктуризації зобов’язань за кредитними договорами в іноземній валюті та їх переведення в національну валюту України, пропонується на законодавчому рівні забезпечити захист прав споживачів фінансових послуг і мінімізувати негативні наслідки інфляції національної валюти для громадян України.