Військові фантазії росіян: За 35 років мріють збудувати власні "супер-Містралі"

Росія має намір збудувати до 2050 року чотири гелікоптероносці, які за класом подібні до французьких "Містралів"

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Русские новости".

Росія вже має усі необхідні технології та фахівців, щоб збудувати аналог французьких "Містралів". Про це повідомив член комітету Держдуми з оборони Франц Клінцевич.

"У нас є терміни - 2025, 2030 і 2050 роки, вони визначені державою. Гроші на це вже закладено у бюджет, і незалежно від того, як буде розвиватися країна, все одно ми зобов'язані забезпечувати її безпеку і вибудовувати подібні плани", - розповів він.

Клінцевич пояснив, що спочатку було заплановано будівництво двох кораблів французами і чотирьох – росіянами. Загалом, у зв’язку з переозброєнням, Росія запланувала будівництво авіаносців, гелікоптероносців і важких кораблів.

"З урахуванням особливостей сучасних локальних війн гелікоптероносці при комплектуванні сучасними бойовими вертольотами, такими як К-52, дозволяють протягом декількох годин перекинути десантний батальйон або батальйон морської піхоти з ефективним нанесенням бойового удару, із забезпеченням доставки особового складу в зону бойових дій для виконання там завдання, а також блискавично покинути її. Це дуже ефективний і серйозний засіб, який потрібний також для забезпечення безпеки руху кораблів, боротьби з тероризмом, з контрабандистами, які нападають на наші флотилії і кораблі. Це унікальна річ, яка забезпечує життєдіяльність нашої держави і не тільки її безпеку. За задумом гелікоптероносці, зокрема "Містралі", мають швидко і ефективно стати в стрій ППО і прикривати повітряний простір на великій території", - сказав російський депутат.

Клінцевич також додав, що Росія не відмовляється від французьких кораблів, але все одно будуватиме власні. Вони будуть виконані за спеціальними кресленнями і не будуть подібними до "Містралей".

"У нас такі кораблі заплановані, вони у нас в проекті, але ми їх будуємо з дещо іншим підходом. У нас дещо інша ідеологія роботи морського десанту. І ось так в лоб, просто копіювати "Містраль" ми не будемо", - розповів 26 травня заступник голови колегії військово-промислового комплексу Олег Бочкарьов.

Нагадаємо, що 12 лютого російські ЗМІ поширили інформацію про те, що  процес передачі Росії десантного корабля-дока "Владивосток" класу "Містраль" може бути запущений вже цього тижня. Однак глава МЗС Франції Лоран Фабіус спростував ці чутки, заявивши, що нові Мінські домовленості не змінили ситуації і виконання угоди між Росією і Францією щодо постачання вертольотоносців типу "Містраль", як і раніше, призупинене.

Раніше президент Франції Франсуа Олланд говорив, що ухвалив рішення призупинити передачу "Владивостока" через ситуацію на сході України. У свою чергу, в Росії заявили, що очікують або отримати кораблі, або повернення коштів.

У травні французькі ЗМІ повідомили, що уряд готовий повернути Росії близько 785 млн євро за розрив контракту на постачання двох "Містралів".

Пізніше Росія повідомила, що розробила власні технології, які дозволять їй самотужки створити гелікоптероносці такого ж класу, як "Містралі".

А вже 26 травня стало відомо, що Росія та Франція більше не домовлятимуться про повернення кораблів замовнику. Наразі з’ясовується лише сума компенсації, яку Франція виплатить Росії.