Російська ракета "Протон" розбилась, бо її датчики прикрутили "догори ногами"

У 2013 році майже одразу після запуску розбилась російська ракета "Протон-М". Слідчий комітет з’ясував, що це сталось через неправильну установку датчиків

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на РІА "Новости".

Аварія "Протону" у 2013 році сталась через неправильно установлені датчики швидкостей. Такі дані опублікував Слідчий комітет Росії.

Слідство встановило, що датчики швидкостей на "Протоні" були прикручені "догори ногами".

Обвинувачення висунуто працівникам Федерального державного унітарного підприємства "Державний космічний науково-виробничий центр імені М.В. Хрунічева": електромонтажнику спецвиробів Денису Гришину, майстру Олександру Ніколаєву і контролеру Діані Гудковій.

"За версією слідства, обвинувачені Гришин, Николаєв і Гудкова в 2011 році займалися установкою на ракету-носії" Протон-М "датчиків кутових швидкостей в каналі рискання. В результаті порушення ними технологічної дисципліни, передбаченої конструкторською і технологічною документацією, ці датчики були встановлені неправильно (з поворотом на 180 градусів від штатного положення). Це спотворило роботу системи управління ракети-носія, викликавши її падіння і руйнування ", - заявили у Слідчому комітеті.

Нагадаємо, що 2 липня 2013 року ракета "Протон-М" з трьома російськими навігаційними космічними апаратами "Глонасс-М" впала на космодромі Байконур на першій хвилині старту.

Також у 2014 році ракета "Протон-М" зі супутником "Експрес", що стартувала 15 грудня, звалилася за межами Казахстану.

Усього з 2001 року було здійснено 82 запуски "Протонів", з них 74 (приблизно 90%) були успішними.

З комерційних запусків "Протона-М" аварійним став приблизно кожен 19-й, з стартів по Федеральній космічній програмі - кожен п'ятий.

Позаяк, у період 2015-2025 років в Центрі Хрунічева (підприємство-виробник "Протон-М" – ред.) планують побудувати від 110 до 130 ракет "Протон-М".