Телеканали починають штрафувати за трансляцію заборонених російських фільмів

Закон "Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України" набуває чинності 4 червня

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на "Інтерфакс-Україна". 

Відповідно до закону, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в разі виявлення порушень ліцензіатами фіксує відповідний факт і передає цю інформацію Державному агентству з питань кіно, "для вжиття заходів, передбачених законодавством". Раніше глава Нацради Юрій Артеменко повідомляв про те, що такі телерадіоорганізації будуть штрафуватися.

Крім того, відповідно до закону, поширення заборонених фільмів може каратися штрафом у розмірі десяти мінімальних заробітних плат - близько 12 тис. грн, якщо порушення здійснюється вперше і в розмірі 50 мінімальних зарплат - понад 60 тис. грн за кожне наступне порушення закону.

У законі зазначається, що забороненими для розповсюдження фільмів в Україні визнаються фільми, які популяризують органи держави-агресора, створюють позитивний образ співробітників держави-агресора і співробітників радянських органів держбезпеки. Крім того, забороненими є ті фільми, в яких визнається правомірність окупація території України. При цьому в законі уточнюється, що забороняються всі фільми, в яких є пропаганда держорганів країни-агресора, створені після 1 серпня 1991 року, причому ця норма діє незалежно від країни походження кінопродукту. Закон також передбачає заборону для поширення в Україні всіх фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року. Держагентство з питань кіно таким фільмам прокатне свідоцтво не видає.

Раніше член Нацради Владислав Севрюков повідомив, що регулятор ще до вступу в силу закону почав моніторити ефіри телеканалів на предмет дотримання законодавчих норм. Моніторинг виявив заборонену кіносеріальну продукцію у телеканалів "Інтер", "Україна", "НТН", ICTV та ТЕТ. Регуляторний орган повідомив телеканали про порушення і закликав привести свій контент до норм чинного законодавства.