Шкідливих речовин у київському повітрі у 3-7 разів більше норми, - Кличко

Дослідження атмосферного повітря, які проводять в Києві, показують, що вміст у ньому речовин, які утворюються в процесах горіння, перевищує гранично допустимі концентрації

Про це пише Еспресо.TV із посиланням на прес-службу мера Києва Віталія Кличка.

“З метою попередження погіршення ситуації в Києві я розпорядився вжити наступних заходів: не допускати спалювання відходів, тощо та приготування їжі на відкритому повітрі і в невстановлених місцях; обмежити рух вантажного транспорту на вулицях міста; здійснювати в столиці щоденний полив проїжджої частини та тротуарів вулиць, прибудинкових територій і зелених зон, - підкреслив Кличко. - Також звертаюся до людей, які мають хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, серцево-судинні хвороби, хвороби легенів, шкіри та алергічні прояви, обмежити перебування на відкритому повітрі”, - сказав Віталій Кличко.

У прес-службі мера також додали, що в Києві організований і проводиться моніторинг атмосферного повітря у восьми контрольних точках міста: вулиці Садова, 57; Набережно-Корчуватська, 18; Інститутська, 16; Сікорського,6; Столичне шосе, 90; пр-т Гонгадзе, 22; пр-т Ватутіна, 88; пр-т Академіка Глушкова,13-б. Дослідження повітря проводяться на період ліквідації пожежі, на вміст загальнопоширених речовин, що контролюються в системі моніторингу атмосферного повітря, і які утворюються в процесах горіння: азоту діоксид, вуглецю оксид, сірчистий ангідрид, пил.

“За результатами досліджень 9 червня 2015 року вміст ангидідриду сірчистого в повітрі в контрольних точках перевищував гранично допустимі концентрації в 2,5-6,7 рази. Через погодні умови у приземному шарі атмосферного повітря накопичуються забруднюючі речовини. За рівнем забруднення ангідридом сірчистим ситуація характеризується як недопустима, а за ступенем небезпечності – як помірно небезпечна і небезпечна”, - повідомив заступник голови КМДА Михайло Радуцький.

Міська влада щодня проводитиме дослідження повітря, якщо ситуація погіршуватиметься, то заходи безпеки будуть більш жорсткими.

Читайте також: Пожежа нафтобази під Києвом викликає збільшення онкозахворювань, - еколог.

Еколог радить жителям районів Київської області, які знаходяться поблизу місця пожежі, якомога менше виходити на вулицю та не відчиняти вікна.

Крім того, директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда повідомив: якщо напрямок вітру не зміниться, то "нафтова" хмара буде рухатись у бік  Білої Церкви, Васильківського та Миронівського районів

Читайте також: Фотофакт: через пожежу на нафтобазі під Києвом пройшов чорний дощ

Нагадаємо, 8 червня ввечері на нафтобазі поблизу Василькова, що на Київщині, спалахнула пожежа. Рятувальники назвали основною причиною вибуху на нафтобазі під Києвом -недотримання норм будівництва.

Раніше повідомлялося, що на місці вибуху на Київщині працюють близько 1,5 тисяч бійців Нацгвардії. 

Водночас, у прес-службі президента зазначили, що версія про теракт не підтверджується.

Також на місце аварії прибув секретар РНБО Олександр Турчинов.

За його словами найбільшої загрози становлять склади з боєприпасами, що знаходяться поруч з нафтобазою. Бойовий арсенал вже почали вивозити.

Пожежу намагаються приборкати рятувальники з трьох областей.