Росія збрехала про місце запуску ракети, що збила "Боїнг" на Донбасі, - журналісти Bellingcat

Російський концерн "Алмаз-Антей" привів недостовірні дані про місце запуску ракети, що збила малайзійський "Боїнг" на Донбасі

Про це Еспресо.TV з посиланням на видання "Медуза".

Співробітники відомого сайту з журналістських Bellingcat, що наразі займаються вивченням обставин катастрофи малайзійського літака на Донбасі, проаналізували доповідь російської сторони про катастрофу. На думку експертів, презентації "Алмаз-Антея" (російського виробника ракет) не варто довіряти.

Є кілька питань, пов'язаних з тим місцем запуску ракети, на яке вони вказують. По-перше, залишається неясним, хто насправді контролював цю територію. Проаналізована безліч доповідей і карт, складених обома сторонами, і все вказує на те, що область навколо села Зарощенське контролювалася сепаратистами. Таку думку висловив засновник Bellingcat Еліот Хіггінс.

По-друге, немає жодного доказу, який би підтверджував, що ракета запущена саме з району Зарощенського. "Новая газета" 8 червня опублікувала репортаж, присвячений цій темі: їх кореспондент відвідав цей район, і місцеві жителі розповіли йому, що не бачили, щоб десь поблизу була запущена ракета. Крім того, вони наполягають, що цю територію утримували сепаратисти.

"Про презентацію компанії "Алмаз-Антей" я можу сказати, що вона майже дослівно повторює доповідь, яка опинилась у розпорядженні "Новой газеты" майже місяць тому. Туди увійшли знімки, надані Міністерством оборони Росії, які вказують, що запуск був з села Зарощенське. Незадовго до прес-конференції "Алмаз-Антея" ми опублікували наш доповідь, в якій стверджується, що ці знімки є підробкою. Цікаво, що тепер ці знімки відсутні в презентації "Алмаз-Антея". Я підозрюю, що вони могли бути вилучені в останній момент, оскільки графік запуску ракети, яку вони представили, вказує на ту ж область, що і знімки Міноборони", - вважає Хіггінс.

На думку журналістів Bellingcat, MH17 був знищений з установки БУК, яку перевозили по території сепаратистів на вантажівці 17 і 18 липня. Скоріш за все, ЗРК був оснащений ракетами типу 9M38M1. Також вони вважають, що місце запуску знаходилося південніше села Сніжне, тобто не в тому місці, на яке вказує "Алмаз Антей". Ракета вибухнула з лівого борту поруч з кабіною екіпажу. Це означає, що ракета повинна була летіти фактично назустріч "Боїнгу-777".

Читайте також: Атака "Алмаз-Антея"

"Я переконаний, що експерти "Алмаз-Антея" брешуть щодо місця запуску. Саме тому вони зробили пропозицію відтворити крах лайнера, знаючи, що на це ніхто не погодиться", - заявив засновник Bellingcat.

Незалежний журналіст Іггі Останін також додав, що важливим є момент доповіді концерну "Алмаз-Антей" про тип ракети - 9М38М1 - і бойову частину 9М314М.

"Вони стверджують, що такі ракети не використовуються в російській армії, що вони стоять на озброєнні тільки у України. Однак це не відповідає дійсності. Ці ракети є у Росії. І існує величезна кількість відеозаписів і фотографій, які це підтверджують. Фактично це один з їхніх головних тез, і його недостовірність дискредитує всю презентацію.

Експерти "Алмаз-Антея" взагалі представили досить багато технічної інформації. Думаю, це така стратегія, яка полягає в тому, щоб заплутати людей, що не володіють спеціальними знаннями", - зазначив він.

Нагадаємо, що 2 червня, російський концерн "Алмаз-Антей", що займається випуском озброєння протиповітряної та протиракетної оборони, оприлюднив доповідь, згідно якій малайзійський "Боїнг-777" рейсу MH17 в липні 2014 року був збитий на Донбасі із зенітно-ракетного комплексу "Бук-М1", який нібито є на озброєнні тільки в української армії.

Раніше Кремль стверджував, що літак збив український винищувач Су-25 і заперечував можливість того, що у бойовиків міг опинитися ЗРК "Бук".

Український Генштаб заявив, що нова версія Росії про катастрофу MH17 є брехнею.

Раніше стало відомо, що фотографії українських "Буків", які Міноборони Росії представило після аварії "Боїнг" авіакомпанії Malaysian Airlines, підробили. Дати супутникових знімків були сфальсифіковані, а самі фотографії було змінено за допомогою Adobe Photoshop CS5".