Російський експерт розповів, як бойовики переплутали і збили Boeing замість Ан-26

Російський авіаконструктор, експерт по ефективності авіаційних комплексів Вадим Лукашевич заявив про те, що Boeing рейсу МН-17, імовірно, був збитий російськими військовими замість українського транспортного літака з військовими

Про це він розповів в інтерв'ю "Новой газете", передає Еспресо.TV.

"У мене є інформація, яку я не можу підтвердити документально і джерело якої я поки не можу назвати. Джерело стверджує, що в травні минулого року СБУ прийшла до висновку, що на українських аеродромах діють шпигуни. Вони зливають сепаратистам інформацію про польоти українських військових літаків. Моє джерело каже, що 17 липня в зону АТО мав вилетіти транспортний Ан-26 з українськими десантниками ", - розповів Лукашевич.

В той же час, авіаконструктор уточнив: "Коли він уже стояв на льотному полі, агент сепаратистів, якого довго вистежувала СБУ, відправив СМС: "Ми вилітаємо".

Повідомлення перехопили, агента тут же взяли - і політ Ан-26 скасували практично за кілька хвилин до вильоту. Про це сепаратисти вже не дізналися. Вони чекали Ан-26 і були готові його зустріти в обраному місці в певний час. А там з'явився Boeing.

"Я не можу розкрити своє джерело і довести цю версію, тому кажу про неї як про гіпотезу. Вона пояснює, чому в перших повідомленнях сепаратистів виник Ан-26 - ще до того, як вони доїхали до місця аварії і побачили, що збили. І чому досі на стрічці ТАСС та інших інформагентств висить новина про збитий Ан-26. І чому в Boeing взагалі стріляли ", - пояснив Лукашевич.

Він також зазначив, що екіпаж ЗРК "Бук" бачить в небі мітку цілі на екрані монітора. "Перша інформація - кутова швидкість, яка залежить не тільки від власне швидкості, але і від висоти. Кутова швидкість Ан-26, який йде на висоті, наприклад, 5 км і на швидкості 450 км / год, збігається з Boeing, який летить в два рази вище, але і в два рази швидше. Якби вони летіли одночасно, було б видно, що один випереджає інший, але якщо летить один, то рух його мітки на екрані повністю ідентичний руху Ан-26. Коли бойовий розрахунок "Бука" бачить мету, він повинен з'ясувати, що це за літак. Але якщо він чекає Ан-26 і бачить, що якийсь літак летить, - йому немає сенсу думати. Оператор був упевнений, що це його мета ", - розповів експерт.

У той же час, він пояснив, що цивільний борт випромінює особливий сигнал, однак авіаконструктор впевнений, що екіпаж "Бука" не звернув на це увагу, прийнявши це за збій.

"Підозрюю, що він взагалі про це не замислювався. Від моменту виявлення цілі до пуску ракети на випробуваннях "Бука" проходить 25-27 секунд. За цей час потрібно виявити мету, захопити і пустити ракету. Коли оператори "Бука" впевнені, що це їх мета, вони не будуть витрачати час на повторну перевірку. Включили антену, навели сектор 120 градусів на очікуваний напрямок, бачать мету, знищують. Все ", - підкреслив Лукашевич.

Нагадаємо, що 2 червня, російський концерн "Алмаз-Антей", що займається випуском озброєння протиповітряної та протиракетної оборони, оприлюднив доповідь, згідно якій малайзійський "Боїнг-777"  був збитий на Донбасі із зенітно-ракетного комплексу "Бук-М1", який нібито є на озброєнні тільки в української армії.

Раніше Кремль стверджував, що літак збив український винищувач Су-25 і заперечував можливість того, що у бойовиків міг опинитися ЗРК "Бук".

Український Генштаб заявив, що нова версія Росії про катастрофу MH17 є брехнею.

Раніше стало відомо, що фотографії українських "Буків", які Міноборони Росії представило після аварії "Боїнг" авіакомпанії Malaysian Airlines, підробили. Дати супутникових знімків були сфальсифіковані, а самі фотографії було змінено за допомогою Adobe Photoshop CS5".