live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Учені пояснили, чому дорога назад здається коротшою

Група вчених з Кіотського університету провела експеримент для встановлення причин, за якими людям здається, що на дорогу до того чи іншого пункту призначення вони витрачають більше часу, ніж на зворотний шлях

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на "lenta.ru".

У ході експерименту двом групам учасників демонстрували 20-хвилинні відео з записом того, як хтось йде по міських вулицях до місця призначення. Одній із груп повідомили, що вони бачать шлях туди і назад, інший - що мова йде про дві подорожі в різні місця.

Група зі "зворотними квитками" стабільно відзначала, що дорога назад зайняла менше часу.

Разом із тим представники обох груп оцінювали проміжок часу однаково, коли під час перегляду їх неодноразово просили відзначати трихвилинні періоди в подорожі, не звіряючись з годинником.

Різниця з'явилася, коли їх попросили постфактум порівняти обидва маршрути.

Це дало дослідникам привід припустити, що формування сприйняття про скорочену тривалість зворотного шляху ніяк не пов'язано з обставинами самої подорожі і виникає при ретроспективній рефлексії. Автори відзначили, що гіпотеза потребує подальшої перевірки.

У майбутньому вони збираються перед експериментом не говорити, чи йде мова про зворотню подорож чи ні.

Згідно з іншими гіпотезами, висунутим вченими, вирішальну роль у формуванні подібного сприйняття може грати те, що люди схильні переоцінювати тривалість зворотного шляху у випадку, якщо мова не йде про маршрут, який вони постійно долають.

Крім того, як припустили дослідники, коли люди кудись йдуть, зазвичай намагаються встигнути до певного часу і переживають, чи зможуть це зробити. Тому у них складається враження, ніби час йде повільніше, а на зворотному шляху такі роздуми їм вже не заважають.

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати