Венеційська комісія схвалила люстрацію в Україні, - Павло Петренко

Експерти Венеційської комісії підтвердили право української держави очистити лави влади від посадових осіб Януковича

Про це сьогодні після засідання Венеційської комісії повідомив міністр юстиції Павло Петренко, якого цитує прес-служба Мін'юсту, інформує Еспресо.TV.

"Венеційська комісія підтвердила право української держави проводити очищення влади від тих осіб, які були причетні до узурпації влади Януковичем. У кінцевому висновку цього органу зазначено, що Закон про очищення влади не суперечить і повністю відповідає міжнародним стандартам і резолюціям Ради Європи", - підкреслив глава Мін'юсту.

При цьому він зазначив, що люстраційні процеси в Україні не порушують права людини, адже демократична держава вправі вимагати від держслужбовців, аби їхня професійна діяльність відповідала конституційним принципам. "Технічні зауваження, які були зроблені щодо майнової люстраційної перевірки та порядку функціонування незалежного антикорупційного органу, будуть враховані українською владою при доопрацюванні змін до Закону про очищення влади в парламенті", - резюмував Павло Петренко.

Міністр також додав: у кінцевому висновку Венеційської комісії зазначено, що очищення влади в Україні відрізняється від люстрації в інших країнах більш широкою сферою застосування. Адже її метою є захист суспільства від осіб, які в силу своєї причетності до широкомасштабної корупції можуть завдати шкоди демократії в Україні.

Венеційська комісія підтримала позицію України, відповідно до якої держава має право самостійно визначати вимоги доступу до державної служби щодо осіб, які показали себе неефективно, і усунути від доступу до державних посад осіб, які можуть представляти загрозу демократичній системі.

"У висновку справедливо відзначено, що люстрація не повинна поширюватися на виборні посади. Закон не забороняє таким особам обиратися, а вводить зобов’язання інформувати виборців, чи підпадають вони під критерії очищення влади. Схожа практика була застосована в Польщі. Венеційська комісія зазначає, що такий порядок не буде суперечити міжнародним стандартам", - резюмував міністр.