Усі канали використовують російський контент і понині, - голова Нацради

Як зазначає Артеменко, українські канали транслюють російський контент, який був вироблений до 2014 року, а отже, дозволений новим законом

Про це голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко розповів в інтерв’ю "Укрінформу", передає Еспресо.TV.

Новий закон, яким Держкіно заборонило до показу понад 160 російських фільмів та серіалів, не виключає показ в українському ефірі всього російського контенту, тому на українських екранах і далі можна побачити російське. "Іноді крутиться якийсь серіал, якась, умовно кажучи, "Любовь-морковь", то там же є перший сезон, другий. Є й порушення, нас намагаються якось обдурити. Ну, наприклад, ми бачимо, що в цьому серіалі написано: 2014 рік. Ми кажемо: 2014-й заборонений. А вони заперечують: мовляв, він вироблений був у 2013-у, а показаний у 2014-у. Тобто, тут є особливості, і закон не дуже чітко прописаний, норма в ньому розпливчаста", - зазначив Юрій Артеменко. 

Голова Нацради наголосив, що для врегулювання цього потрібен якийсь усталений протокол. "Можливо, будуть потрібні певні зміни до закону. Але цей процес іде. Ми наведемо порядок. Можу сказати, що на 99% закон про заборонений російський контент виконується. І людям треба розуміти: якщо крутяться російські серіали, то вони випущені до 2014 року", - пояснив він.

Нагадаємо, 2 квітня президент остаточно заборонив російські серіали, підписавши закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Ініціатором закону виступив народний депутат, голова парламентського комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький. Держкіно 4 червня заборонило до показу 162 російські фільми та серіали, що вийшли після 1 січня 2014 року, а також продукцію, яка пропагує діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань Росії або окремих їх представників. До цього російські серіали обходилися Україні в $300 млн на рік. Голова Нацради Юрій Артеменко вважає, що в Україні достатньо неросійських серіалів для наповнення ефіру.