Нардепи планують "омолодити" педагогічні кадри вишів

Комітет з питань науки і освіти розробив законопроект, за яким передбачено встановлення граничного віку перебування на посадах для всіх викладачів ВНЗ

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп Олександр Співаковський, передає Еспресо.TV.

"Нормами проекту закону передбачене двоступеневе впровадження граничного віку перебування на посадах науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів, а саме:

а) до 31 грудня 2019 року:

для осіб, які перебувають на керівних посадах – до 67 років;

для осіб, які перебувають на інших посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників – до 69 років;

для осіб, які перебувають на науково-педагогічних посадах професорів, та яким присвоєно вчене звання професора – до 72 років.

б) з 1 січня 2020 року:

для осіб, які перебувають на керівних посадах – до 65 років;

для осіб, які перебувають на інших посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників – до 67 років;

для осіб, які перебувають на науково-педагогічних посадах професорів, та яким присвоєно вчене звання професора – до 70 років", - йдеться в повідомленні.

За словами Співаковського, при підготовці законопроекту авторами було проведено аналіз щодо визначення співвідношення середньої тривалості перебування на посадах керівників ВНЗ та їхнього віку. Результати показали, що тенденція тривалого перебування на цих посадах має тенденцію до погіршення.

"Під час розробки законопроекту також був використаний досвід Республіки Польща, де ректором ВНЗ може бути особа, вік якої не повинен перевищувати 67 років", - зазначив нардеп.

 

Все по темі

новини партнерів

17 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати