Голандці вимагають винести угоду про асоціацію України з ЄС на референдум

У Нідерландах активісти "Комітету громадян Євросоюзу" збирають підписи для проведення референдуму з питання про ратифікацію угоди про асоціацію України з ЄС

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Українську службу BBC.

Активісти скористалися тим, що у Нідерландах з 1 липня набув чинності новий закон про референдум. Він дозволяє громадянам вимагати консультативного референдуму з будь-якого закону чи угоди.

Для цього потрібно зібрати 10 000 підписів до 6 серпня. Тоді вони зможуть подати попередню заявку на проведення референдуму. Після того, як заявку прийме виборчком Нідерландів, активістам треба буде зібрати ще 300 000 підписів протягом 6 тижнів.

Угода про асоціацію з Євросоюзом набуде чинності лише тоді, як її ратифікують усі 28 членів ЄС.

Обидві палати парламенту Нідерландів вже ратифікували угоду про асоціацію. Її було опубліковано 28 липня в офіційному журналі уряду.

Через вимогу провести референдум набуття чинності цього рішення відкладено до вересня, повідомляє EUobserver.

Організатори ініціативи обговорюють перебіг кампанії в блозі "Без стилю". Він відомий своїми саркастичними постами. Блог проявив себе як ефективний інструмент для організації різних громадських кампаній. Але навіть автори блогу називають цифру в 300 000 підписів, які треба зібрати, недосяжною.

До того ж, навіть якщо більшість на референдумі скаже "Ні" ратифікації, він буде носити лише рекомендаційний характер.

У 2013 році "Комітет громадян Євросоюзу" зібрав 56 000 підписів під закликом організувати парламентські дебати і проголосувати "за призупинення передачі влади ЄС". Але проведення референдуму про можливий вихід Нідерландів в ЄС не підтримали депутати. Проти проголосувало 112 депутатів, "за" – 38 парламентарів.

Активісти відзначають, що в цілому не згодні з тим, як Євросоюз реагує на участь Росії в конфлікті на сході України. Саму угоду про асоціацію блогери називають "провокацією і загрозою для благополуччя нашого й українців".

Угоду про асоціацію України з ЄС останньою ратифікувала Німеччина. Також влітку її ратифікували Австрія і Франція.