live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виїхати на заробітки за кордон планують 3 млн українців

Плани виїхати на роботу за кордон найближчим часом є у 8% громадян України (3 млн осіб)

Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією GFK Ukraine за запитом Міжнародної організації з міграції (МОМ), передає Еспресо.TV з посиланням на Delo.ua.

Згідно з результатами опитування, чоловіків серед бажаючих працювати за кордоном приблизно в 2 рази більше, ніж жінок.

34% опитаних не проти працевлаштування за кордоном, але предметно про це поки не думали.

Одночасно відсоток українців, які не розглядають можливість виїзду на заробітки за кордон, скоротився з 55% (2011 рік) до 44%.

Що стосується основних країн призначення трудової міграції, привабливість Росії скоротилася з 18% у 2011 році до 12% в поточному році, Польщі - зросла з 7% в 2006 році до 30%.

Перше місце в рейтингу привабливості з Польщею ділить Німеччина, на другому місці - Італія (там хочуть працювати 19% потенційних трудових мігрантів). За ними йдуть США (15%), Великобританія і Росія (по 12%), Канада і Чехія (по 11%).

Крім того, кількість українців, які бажають працювати за кордоном неофіційно, різко зросла з 28% в 2011 році майже до 41% на момент нинішнього опитування.

"Це тривожна тенденція. Ми також бачимо різке зростання кількості людей, які готові прийняти ризиковані пропозиції з працевлаштування за кордоном. Сьогодні 21% потенційних трудових мігрантів з України погодилися б заради роботи в іншій країні перетнути кордон нелегально або працювати під замком або віддати свій паспорт роботодавцю ", - повідомив глава представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі.

За його словами, результати дослідження відображають вплив економічної кризи і конфлікту на сході України на міграційні настрої українців.

Важкі життєві умови багатьох українців роблять їх більш лояльними до прийняття ризикованих пропозицій працевлаштування за кордоном і згодою на умови роботи, на які вони в іншій ситуації ніколи б не погодилися.

Опитування проводилося в лютому-березні поточного року, опитано 2087 респондентів старше 15 років на території, підконтрольній України.

Все по темі

новини партнерів

27 жовтня, 2020 вівторок

27 жовтня, 2020 вівторок

26 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати