В Казахстані закрились обмінники та інтернет-магазини

Більшість обмінних пунктів в столиці Казахстану Алмати закриті після рекодного падіння національної валюти тенге

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Tengrinews.kz.

"Проїхавши по місту, вдалося знайти тільки один працюючий пункт обміну валют, у якої спостерігався ажіотаж. Люди стояли в черзі, намагаючись обміняти тенге. Однак доларів і євро не було, і алматинцев купували рублі. Однак і цей пункт незабаром закрився", - пише видання.

Люди, які прийшли до обмінників, кажуть, що хотіли купити долари за старим курсом, але американської валюти ніде немає. Багато шкодують, що ні обміняли гроші вчора, коли курс долара становив 195-197 тенге.

В свою чергу в обмінниках Алмати закінчуються тенге через масовий продаж доларів городянами. З ранку багато пунктів обміну валют були закриті, але після сесії KASE, по підсумком якої курс долара встановився на позначці 255 тенге, вони стали відкриватися.

Зараз обмінники купують долар за 256 тенге, продають за 258. Біля пунктів спостерігаються черги з людей, які прийшли продати долари за вигідним курсом, вони вважають, що незабаром долар може подешевшати.

Також інтернет-магазини Казахстану закрилися на переоцінку товарів у зв'язку з коригуванням курсу тенге.

За словами президента Асоціації казахстанського інтернет-бізнесу і мобільної комерції Костянтина Горожанкина, в Казнет близько 1000 інтернет-магазинів, зараз вони змінюють цінники. Це пояснюється тим, що закуп товару відбувається в доларах.

Нагадаємо, сьогодні Казахстанський тенге обвалився на 26% після після того, як влада країни оголосила про перехід з 20 серпня до плаваючого курсу тенге.

Прем'єр-міністр республіки Карім Масімов заявив, що влада Казахстану не має наміру рятувати національну валюту за допомогою валютних інтервенцій з резервів, зокрема, з Національного фонду Казахстану.

"Щодо національного фонду - ми вважаємо, що гірші часи ще можуть настати, тому додаткових ресурсів з Нацфонда ми вибирати не будемо. Національний фонд нам ще знадобиться", - розповів він.

Напередодні президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав готуватися до цін на нафту на рівні $ 30-40 за бар. Він зазначив, що в найближчі роки доступ країн, що розвиваються до інвестицій і капіталу буде обмежений, а також визнав, що ринок збуту казахстанської продукції стискається через слабкого попиту з боку Росії і Китаю.