У МОЗ повідомили, що на Закарпатті виявлено випадки поліомієліту. Закарпатська ОДА спростовує інформацію

Два випадки хвороби зафіксовані на південному заході країни

Про спалах хвороби у своєму Facebook написала лікар і нардеп Ольга Богомолець, передає Еспресо.TV.

"Всесвітня організація охорони здоров’я оцінює цю подію як еквівалент спалаху поліомієліту. Боротьба з цією хворобою відноситься до сфери дії Міжнародних медико-санітарних правил. ВООЗ зобов'язана проінформувати світову спільноту про спалах поліомієліту та вимагає прийняття Міністерством охорони здоров'я і всіма відповідними державними службами швидких і рішучих заходів у масштабах всієї країни", - написала вона.

Також, Богомолець додала, що комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я сьогодні оперативно розгляне гостре питання - шляхи реагування на спалах поліомієліту.

"Дана критична ситуація безпосередньо пов'язана з хронічним невиконанням МОЗ програм із забезпечення вакцинами, а також із розповсюдженою практикою відмови від щеплень та всіляким заохоченням цієї відмови у засобах масової інформації без консультацій з лікарями-епідеміологами", - зазначила лікарка.

 

У свою чергу на заяву нардепа відреагували у Закарпатській ОДА. Там заявляють,що тривога виявилася помилковою. Два випадки захворювання на Закарпатті симптоматично нагадують поліомієліт, але це інша хвороба - гострий млявий параліч (ОВП).

Про це повідомили ZN.UA в прес-службі Закарпатської облдержадміністрації.

"Спалах - це кілька випадків, пов'язаних між собою часом, географією та причинами. Нічого цього в Закарпатті немає, так само, як і немає підтвердженого діагнозу поліомієліт", - зазначили в прес-службі.

За інформацією ОДА, в області щорічно фіксується по кілька випадків гострого в'ялого паралічу (ГВП), який за симптоматикою нагадує поліомієліт, але не є ним. З розрахунку на кількість населення, для Закарпаття в межах норми вважається 5 випадків ГВП на рік. Торік були два випадки ОВП, в цього року - три (циганські діти з Виноградівського та Іршавського району віком 1,5, 2 і 4 роки). Діагнози ОВП підтверджені дослідженнями в Києві та Регіональної референс-лабораторією в Москві (саме тут проводяться остаточні дослідження для Східної Європи, включно з Україною).