Нова категорія в портфелі коньячного бренду "Шустов"

Для збільшення продажів на падаючому ринку виробники українських коньяків розширюють портфель продукції новою категорією – "бренді"

Продажі коньяку в Україні продовжують скорочуватися. Насамперед, це пов'язано зі зниженням купівельної спроможності населення і підвищенням рівня мінімальних роздрібних цін – відзначають експерти ринку. З 1 вересня мінімальна вартість тризіркового коньяку в роздробі становить мінімум 84 грн за півлітрову пляшку. Щоб не втрачати все нових покупців, виробники пішли назустріч споживачам і випустили на ринок бренді, що представлений в більш доступній ціновій категорії. Мінімальна роздрібна ціна на цей напій зафіксована на рівні 74,90 грн – тобто майже на 10 грн дешевше, ніж за тризірковий коньяк. І це – без втрати смакових якостей, запевняють виробники.

Так, у портфелі Одеського коньячного заводу (холдинг Global Spirits) з'явився новий продукт – бренді Shustov 150, що прийшов на заміну тризірковому коньяку "Шустов 150". "Перехід продукту в нову категорію пов'язаний з істотним підвищенням мінімальних роздрібних цін і значним подорожчанням коньяків на полиці з 1 вересня, – пояснює керівник коньячного напрямку Global Spirits Жанна Нікітіна. – Важливо, що це ніяк не позначилося на смакових характеристиках напою, його високій якості, а також дизайні. Змінилося лише написання продукту – з кирилиці на латиницю. Також невеликі корегування були внесені в технологію виробництва".

У купаж бренді Shustov 150 входять коньячні спирти меншого терміну витримки, ніж у коньяку, що дозволено міжнародними нормами. Тоді як для тризіркового коньяку використовуються трирічні спирти, в бренді йдуть молоді коньячні спирти віком один рік. Відрізняючись високою якістю, бренді представлений в більш доступній ціновій категорії, ніж коньяк. "Зміна продуктової категорії дозволить продавати Shustov 150 за МРЦ для бренді, тобто на 10 грн дешевше коньяку, і зробити продукт більш доступним при істотному підвищенні цін", – зазначає Жанна Нікітіна.

Категорія "бренді" широко представлена ​​у всьому світі за винятком пострадянських країн, де прижилася назва "коньяк". Думка про те, що бренді значно поступається за якістю коньяку, в корені неправильна. В основі виготовлення цих двох напоїв лежить ідентична технологія дистиляції та витримки коньячних спиртів – підкреслюють експерти.