Вчені прирівняли ранній початок робочого дня до тортур

На думку вчених з Оксфордського університету, ранній початок робочого дня становить серйозну загрозу для психічного здоров'я

Початок робочого дня до 10 ранку рівносильно тортурам, вважають вчені з Оксфордського університету, пише британська газета The Telegraph, передає Еспресо.TV.

"Це надзвичайно шкідливо для організму, так як йде вплив на фізичному, емоційному і поведінковому плані", - стверджує дослідник з Оксфордського університету доктор Пол Келлі.

В якості експерименту група вчених на чолі з доктором Келлі перенесла початок занять у школі на 10:00 ранку, і успішність зросла на 10%.

За словами вченого, у людей до 55 років добові ритми організму абсолютно не відповідають робочому дню, що триває з 9 до 17 годин, і це представляє серйозну загрозу для психічного здоров'я людини.

"Ми не здатні змінити наші 24-годинні ритми. Тіло налаштоване на сонячне світло, але ви не усвідомлюєте цього, тому що сонячне світло впливає на гіпоталамус, а не безпосередньо на зір", - відзначає вчений.

Келлі порівнює графік роботи з 9 до 17 годин з тортурами позбавленням сну. Так впливають на в'язнів у тюрмах, нагадує він.

"Людей піднімають і дають їм їсти, коли вони цього не хочуть. Вони більш покірні, бо не в собі", - говорить Келлі.

"Це величезна проблема суспільства", - підкреслює Келлі і закликає внести зміни в робочий режим, щоб він відповідав природним біологічним годинником.