Я вражений прогресом реформ в Україні, – єврокомісар Ган

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з членом Європейської Комісії з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоханнесом Ганом

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на прес-службу глави держави.

Після зустрічі президент повідомив журналістам, що обговорив з Єврокомісаром Ганом ситуацію на Донбасі та питання імплементації Мінських домовленостей. Було констатовано, що вже 44 години на Донбасі немає пострілів, що надає певний оптимізм щодо подальшого розвитку подій.

Також співрозмовники обговорили співпрацю України з Європейським Союзом, зокрема – координацію інформаційної діяльності з протидії масштабній кампанії дезінформації з російської сторони.

Співрозмовники визнали однією з головних загроз Мінському процесу спробу провести фейкові нелегітимні вибори на Донбасі 18 жовтня та 1 листопада. Петро Порошенко наголосив на спільній позиції – вибори на Донбасі мають відбутися за українським законодавством, відповідно до Мінських домовленостей, у чіткій відповідності до процедур ОБСЄ, мають бути прийняті і підтверджені міжнародними спостерігачами в умовах, які забезпечать вільне волевиявлення громадян – тобто, має бути забезпечена діяльність українських партій, доступ до ЗМІ, принцип вільності зібрань, на вулицях не має бути озброєних людей, має бути забезпечене виведення російських військ з української території та встановлено контроль над неконтрольованою ділянкою україно-російського кордону.

"У випадку, якщо ці "червоні лінії" буде перейдено, потребуємо спільності і єдності Європейського Союзу і трансатлантичної єдності і солідарності з Україною", – заявив Петро Порошенко.

Глава держави повідомив, що під час зустрічі також було обговорено координацію дій щодо звільнення заручників, які знаходяться як на окупованій території, так і на російській території, та окремо підкреслив важливість Резолюція Європейського парламенту з чіткою та жорсткою вимогою негайного звільнення всіх українських патріотів з російських в’язниць та які знаходяться на окупованій території.

Президент поінформував єврокомісара про програму рішучих реформ, які зараз проводить Україна, "які зроблять нашу державу більш міцною, більш європейською", зокрема про реформу децентралізації, судової гілки влади, боротьби з корупцією, створення сприятливого бізнес-клімату, податкову реформу.

Президент нагадав, що 16 вересня виповниться рівно рік з дня спільної ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС Європейським парламентом та Верховною Радою України.

"Я дуже сподіваюся, що ми цей ратифікаційний марафон найближчим часом завершено, а парламенти Кіпру і Греції нам в цьому допоможуть", – сказав Петро Порошенко.

Йоханнес Ган зазначив, що він особисто і Європейський Союз рішуче налаштовані на подальшу підтримку України. Єврокомісар відзначив позитивний прогрес, якого досягнуто в Україні.

"Я вражений серйозністю зусиль у здійсненні реформ і вражаючим прогресом, якого було досягнуто попри надзвичайно складні обставини та зовнішню загрозу, перед якою стоїть Україна", – сказав він, висловивши переконання, що для забезпечення подальшого прогресу українська влада і Єврокомісія мають "прискорити зусилля".

Щодо ситуації на Донбасі Йоханес Ган особливо наголосив на важливості виконання Мінських домовленостей всіма сторонами.

"ЄС підтримує важливу роботу, що проводиться Тристоронньою контактною групою, "Нормандським форматом", а також Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Домовленість про припинення вогню з 1 вересня є прикладом відчутного впливу Мінського мирного процесу безпосередньо на місцях", – зазначив він.

У цьому контексті він також акцентував на питанні проведення виборів на Донбасі.

"Ми всі розраховуємо на те, що у Східній Україні відбудуться вільні, відкриті і прозорі вибори на основі законодавства України", – сказав член ЄК з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення.

Ган дав позитивну оцінку ухваленню в першому читанні конституційних змін.

"Сподіваюся, що після спалаху насильства, яке, на превеликий жаль, відбулося, подальший процес відбуватиметься мирним шляхом. Децентралізація має ключове значення для подальшої демократичної трансформації країни, її модернізації та покращення державного управління", – наголосив він.

Єврокомісар зазначив, що повноцінне запровадження Угоди про асоціацію та поглиблену всеохоплюючу зону вільної торгівлі, починаючи із січня 2016 року, відкриє Україні повний доступ до ринків ЄС, а також до глобальних ринків.

"Перед Україною відриваються нові можливості, які дозволять їй далі просуватися на цьому шляху", – зазначив він.

Щодо запровадження безвізового режиму з країнами ЄС для України, Йоханес Ган висловив сподівання на отримання позитивного звіту про виконання плану щодо лібералізації візового режиму.

"Ще є певний об'єм роботи, який необхідно виконати для того, щоб підготувати цей звіт, але, на мою думку, це все досить реально", – сказав член ЄК.

Йоханнес Ган запевнив у тому, що Європейський Союз – на боці України і готовий допомагати українцям у отриманні подальших перспектив і розбудови країни у європейському форматі.