Кредитори України можуть зірвати реструктуризацію, - Bloomberg

Утримувачі українських єврооблігацій на $ 500 млн з погашенням 23 вересня заявили, що мають блокуючий пакет голосів, який дає їм можливість заблокувати узгоджену Україною та комітетом кредиторів операцію з реструктуризації боргу країни

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на агентство Bloomberg.

У заяві міжнародної юридичної фірми Shearman&Sterling LLP, яка представляє інтереси цієї групи кредиторів, говориться, що власники паперів наполягають на перегляді деяких умов угоди, оскільки відстрочка погашення їхніх облігацій виявилася більшою, ніж у інших реструктуризованих єврооблігацій.

Група, яка, згідно із заявою, має 25% голосів, які можуть заблокувати, або затримати процес ратифікації угоди.

Раніше група власників "коротких" паперів вже вимагала перегляду умов угоди, проте не мала достатнього для блокування реструктуризації числа голосів.

Міністр фінансів країни Наталія Яресько раніше заявляла, що власники "коротких" паперів не мають питань до Мінфіну і хочуть провести переговори з іншими кредиторами, щоб домовитися про розподіл нових випусків облігацій. Глава Мінфіну повідомила, що плановані терміни завершення процесу реструктуризації залишаються колишніми - жовтень.

Shearman & Sterling заявила, що комітет кредиторів, очолюваний Franklin Group, поки не висловив готовність до переговорів з утримувачами "коротких" паперів. Заява групи кредиторів, вважають експерти, покликана змусити комітет сісти за стіл переговорів.

Для схвалення всієї реструктуризації потрібні голоси мінімум 75% власників паперів, кредитори повинні бути проінформовані про голосування за 21 день.

Розпорядження Кабміну України про реструктуризацію передбачає, що оголошення про майбутній обмін буде зроблено до 15 вересня, і в жодному разі - до 23 вересня, коли настає термін погашення єврооблігацій на $500 млн.

У четвер парламент України ухвалив пакет урядових законів, що дозволяють запустити юридичну процедуру реструктуризації частини держборгу країни. Згідно з домовленостями України з комітетом кредиторів, Києву спишуть 20% номінального боргу - 3,6 мільярда з $18 млрд.

Раніше попередні умови реструктуризації держборгу ухвалив уряд України, включивши викуплені Росією євробонди на $3 млрд, які в Києві вважають комерційним, а не державним кредитом.