Науковці винайшли спосіб передавати думки через інтернет

Американським ученим вдалося поєднати мозки двох людей для передачі думок на відстані

Про це пише Еспресо.TV з посиланням на CNET.

Дослідники з Вашингтонського університету провели, за їхнім твердженням, найскладніший наразі експеримент із передачі думок на відстані між людьми.

На останньому раунді дослідження двоє людей успішно обмінювалися думками, щоб правильно відповідати в парній грі із загадками.

"В експерименті чуттєвий досвід передається за допомогою візуальних сигналів", - розказав керівник проекту нейрофізіолог Андреа Стокке.

Експеримент проводився в двох темних приміщеннях, розташованих на відстані півтора кілометри одне від одного. На початку першому учаснику (відповідачу) показували картинку із зображенням якогось об'єкта, який він і повинен був "загадати". Другий учасник на своєму комп’ютері ставив йому уточнюючі питання так-чи-ні із набору запропонованих ("Це рідин? Це щось солодке?), клікаючи на них мишкою. Питання по інтернету надсилались відповідачу, на голову якого надягнений енцелографічний шолом. Перший учасник відповідав, дивлячись на один з двох прикріплених по обидва боки монітора світлодіодів, що миготять із різною частотою. Один з них позначав "так", інший - "ні". Для відгадки кожного об'єкта можна було ставити три питання.

Отримані відповіді фіксувалися електроенцефалографом і посилалися назад через інтернет запитувачу - безпосередньо в його мозок, за допомогою транскраніальної магнітної стимуляції (ТМС), через встановлену над головою магнітну котушку. ТМС зачіпала зорову зону кори головного мозку. Коли відповідь була "так" запитувач бачив фосфен (крапки, фігури та інші зорові відчуття, що виникають у людини без впливу світла на око). Відповіді "ні" не викликали жодної реакції, і запитувач продовжував ставити уточнюючі питання.

Всього в експерименті взяли участь п'ять пар учасників, які провели по 20 раундів гри - десять реальних і десять контрольних. Учасники експерименту успішно розпізнавали загаданий об'єкт у 72% ігор (у контрольних раундах - лише 18%). Неправильні відповіді вчені пояснюють некмітливістю відповідача або невдалим фокусуванням на обох світлодіодах замість одного.

Раніше група Стокке отримала грант на суму в один мільйон доларів для реалізації своїх проектів. Науковці також намагаються передавати "настрій мозку" від однієї людини до іншої. Наприклад, неуважний студент отримує сигнал від старанного, і його мозок автоматично починає концентруватися на лекції.

"Еволюція витратила величезну кількість часу, щоб люди й інші тварини навчилися отримувати інформацію зі свого мозку і повідомляти її іншим істотам - через мову, поведінку тощо. Але цей процес неможливий без перетворення сигналу. Ми ж намагаємося розгорнути його: відкрити ящик і передавати сигнали безпосередньо з мозку в мозок, з мінімальним перетворенням", - заявив Стокке.