live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Науковці пояснили, чому в деяких курців здорові легені

Британські науковці заявляють, що виявили "хороші гени", які дозволяють навіть затятим курцям зберігати легені практично неураженими

Про це пише Еспресо.TV з посиланням на ВВС Україна.

Масштабне дослідження показало, що деякі люди мають сприятливі мутації ділянок ДНК, які відповідають за функціонування дихальної системи, що дозволяє компенсувати негативні ефекти куріння.

Відомо, що в багатьох курців із часом розвиваються захворювання легенів. Однак аналогічні захворювання можуть виникати і в тих, хто ніколи не курив.

Участь у дослідженні взяли понад 50 тисяч людей - курців і некурців - абсолютно здорових і тих, які страждають від легеневих хвороб.

Вивчивши їхні медичні картки і генетичну інформацію, дослідники змогли виявити ділянки ДНК-коду, відповідальні за зниження ризику хронічної обструктивної хвороби легень - захворювання, яке найбільше асоціюється з курінням.

Медики встановили, що власники "хороших генів" меншою мірою ризикують отримати цю хворобу, ніж решта.

Як заявив один із авторів дослідження, професор Мартін Тобін, виявлені ними гени відповідають за ріст легеневої тканини і те, як вона реагує на ушкодження.

Представники Ради з медичних досліджень повідомили, що це відкриття може привести до розробки нових препаратів, спрямованих на лікування легеневих захворювань.

Водночас фахівці наголошують, що для запобігання тяжких хвороб все одно найкраще повністю відмовитися від куріння. 

Все по темі

новини партнерів

2 квітня, 2020 четвер

2 квітня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати