Порошенко закликав ООН надати Україні членство у Радбезі

Президент України Петро Порошенко наголосив, що задля збереження миру та зміцнення діяльності ООН необхідно провести її реформування

Про це він заявив під час виступу на саміті з питань миротворчості, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу глави держави.

"В ці дні світ серйозно стурбований збільшенням числа заворушень та насильства по всьому світу й обґрунтовано очікує більшої участі Організації Об'єднаних Націй у відновленні миру і безпеки. Я вважаю, що ООН повинна скористатися цією можливістю і вирішувати поточні проблеми безпеки шляхом ефективного реформування своїх можливостей з підтримки миру", - зазначив Порошенко.

Фото: president.gov.ua

На його думку, міцним підгрунтям для таких змін могли б стати останні ініціативи генерального секретаря ООН, зокрема, щодо всеосяжного перегляду архітектури ООН з підтримки та будівництва миру, а також доповідь незалежної групи високого рівня щодо миротворчих операцій.

Президент також закликав країни-члени Генасамблеї ООН підтримати Україну, надавши їй статус непостійного члена Ради безпеки.

"Якщо Україна отримає місце в Раді безпеки на термін 2016-2017 років на виборах, які відбудуться протягом декількох тижнів, питання про консолідацію діяльності ООН з підтримки миру буде серед наших основних пріоритетів", - сказав Порошенко, звернувши увагу на питання підвищення пропускної спроможності миротворчих операцій шляхом заповнення критичних прогалин, зокрема в частині авіації та зміцнення співпраці Ради безпеки ООН з державами, що надають військові й поліцейські контингенти, забезпечення безпеки "блакитних касок".

"Україна заслужила свою репутацію миротворчої нації. З моменту здобуття незалежності понад 34 тис. українських "блакитних касок" взяли участь у більш ніж 20 операціях під егідою ООН, повернувши мир і безпеку в понівечені війною регіони. Мужність українських вертольотчиків у операціях ООН у Кот-Д'Івуарі та Ліберії стала легендарною", - наголосив Порошенко, нагадавши, що Україна та її військовослужбовці підтримували і підтримують миротворчі місії ООН у світі.

"Україна залишається однією з основних країн, що надає військові вертольоти для ООН - найбільш необхідні і цінні активи, що дозволяють проводити сьогоднішні складні місії. Ми готові підсилити операції ООН шістьма українськими військовими вертольотами з Ліберії і Кот-Д'Івуару після завершення операцій ООН у цих країнах", - додав президент, підкресливши, що Україна готова це зробити у вкрай важких безпекових умовах, будучи об’єктом агресії Російської Федерації.

У цьому контексті глава держави зазначив, що на Донбасі проти російської агресії відчайдушно борються Збройні сили України та волонтери і наголосив на тому, що у ці дні Україна потребує підтримки та допомоги.

"Я впевнений, що ми зможемо знайти спільний підхід, а успіх нашої координації та співробітництва буде найкращим надихаючим сигналом світові щодо ефективності Організації перед лицем невідкладних викликів в галузі безпеки", - сказав Порошенко.

Президент також повідомив присутнім про створення спільної українсько-польсько-литовської бригади з 2 тисяч солдатів, серед яких 527 українців, діяльність якої також спрямована на участь у міжнародних миротворчих операціях на основі мандата Ради безпеки ООН.