Пов'язані з ФСБ контрабандисти намагались продати в Молдові радіоактивні матеріали для ІДІЛ

Контрабандисти з країн Східної Європи, які мають зв'язки з ФСБ Росії, за останні п'ять років намагалися чотири рази продати на "чорному ринку" Молдови радіоактивні матеріали близькосхідним екстремістам

Про це передає ZN.ua з посиланням на видання The Washington Post.

Останній випадок стався в лютому поточного року, коли зловмисники виставили на продаж на нелегальному ринку зразки високорадіоактивного цезію, маючи намір знайти покупця з терористичного угрупування "Ісламська держава".

Правоохоронні органи Молдови кажуть, що припинення кооперації між Росією і Заходом призвело до того, що на даний момент стало важко відстежити шляхи контрабандистів на "чорний ринок", а також невідомо, яка кількість радіоактивних матеріалів потрапило у незаконний обіг.

Найбільш серйозний випадок стався в 2011 році, коли громадянин Росії намагався продати уран-235 і креслення для "брудної бомби" вихідцю з Судану.

У вересні США звинуватили "Ісламську державу" у виготовленні і використанні хімічної зброї. У США вважають, що бойовики "Ісламської держави" застосовували хімічну зброю не менше чотирьох разів на території Іраку і Сирії.

Підкреслюється, що це був іприт (гірчичний газ) в порошкоподібної формі, який ісламісти заряджали в мінометні снаряди.

На початку червня міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп заявила, що терористична організація ІГ набирає висококваліфікованих фахівців для виробництва хімічної зброї, і вже застосовує хлор в Іраку.