Премію Нобеля з економіки отримав дослідник залежності щастя від заробітку

Лауреатом "Премії ім. Нобеля з економіки" 2015 року став професор Прінстонського університету (США) Ангус Дітон за аналіз споживання, бідності та добробуту

Про це йдеться в релізі Нобелівського комітету, передає Еспресо.TV.

"Щоб пояснити формування капіталу і величини економічних циклів, необхідно зрозуміти взаємозв'язки між рівнями доходу і споживання протягом довгого часу. У декількох роботах 1990 Дітон довів, що панівна теорія споживання не може пояснити фактичні відносини, якщо враховувати тільки усереднені дохід і споживання. Замість цього слід враховувати те, як окремі люди підлаштовують свій власний рівень споживання під їх власний рівень доходу, який коливається зовсім не так, як усереднений дохід. Це дослідження ясно показало, чому аналіз індивідуальних даних є ключем для розуміння усереднених даних, підхід, який з тих пір став широко прийнятий в сучасній макроекономіці", - наголошується в релізі Нобелівського комітету.

У 2010 році Дітон став одним з авторів дослідження, в рамках якого доводилася наявність прямого зв'язку між матеріальним зиском і відчуттям щастя, в сенсі "задоволеності тим, як протікає ваше життя". При цьому, згідно з висновками авторів, виявилося, що найщасливіше відчувають себе ті з американців, хто заробляє близько $75 тис. на рік.

"Чим сильніше річний дохід перевалює за цифру $75 тис., тим менше його володаря радують прості людські задоволення: смачна їжа, спілкування з друзями і близькими, подорожі. Іншими словами, все те, що дає нам відчуття емоційного комфорту і щастя. Результати, які ми отримали, ще раз довели: гармонія, в даному випадку фінансова, завжди краще, ніж недолік або надлишок", - пояснював сам Дітон.

В даний час новоспечений нобелянт зайнятий "дослідженням факторів, що визначають рівень здоров'я в багатих і бідних країнах, а також вивченням рівня бідності в Індії і по всьому світу".

У своїх останніх дослідженнях Дітон розглядає успішні заходи окремих рівнів споживання домашніх господарств, які можуть бути використані для виявлення механізму економічного розвитку.

У 2010 році Дітон став одним з авторів дослідження, про зв'язок між матеріальним статком і відчуттям щастя, в сенсі "задоволеності тим, як протікає ваше життя". При цьому, згідно з висновками авторів, виявилося, що найщасливіше відчувають себе ті з американців, які заробляють близько $ 75 тис. на рік.

Зазначимо, "Премія імені Нобеля з економіки"  (офіційна назва Премія Шведського центрального банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля — премія за видатний внесок у розвиток економічних наук, що є найпрестижнішою нагородою в цій галузі. Економіка не згадується у заповіті Альфреда Нобеля, тому "нобелівська премія з економіки" не належить до Нобелівських премій й використання цієї назви щодо цієї галузі знань є містифікацією.