Financial Times порахували, скільки коштуватиме Росії економічний розрив з Туреччиною

Конфлікт на Близькому Сході може негативно відбитися на економічних відносинах Росії й Туреччини

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на газету Financial Times.

Наразі Туреччина є одним з найбільших споживачів російського газу. Будівництво нового газопроводу через Чорне море мало зміцнити партнерство країн, проте зараз майбутнє цих економічних відносин залишається під питанням.

Минулого тижня турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган попередив, що військова кампанія Росії в Сирії ставить під загрозу зриву контракта на будівництво АЕС на території Туреччини. Він також зазначив, що Анкара може почати отримувати газ з альтернативних джерел.

Відносини між країнами стали напруженими після того, як президент Росії Володимир Путін почав відправляти зброю і техніку для підтримки сирійського президента Асада, проти якого виступає Ердоган. Ситуація почала погіршуватися в жовтні цього року, коли Росія порушила повітряний простір Туреччини, тим самим викликавши гнівні протести в Анкарі та невдоволення НАТО.

"Довгий час вони намагалися зробити так, щоб суперечка через Сирію не стосувалась їхнІх двосторонніх економічних відносин. Але цей баланс більше не є стійким", - cказал Financial Times дослідник Фонду Карнегі Сінан Ульген.

За даними видання, подібну "крихку рівновагу" щорічно оцінюють в $32 млрд торгового обороту. Щороку Туреччина закуповує у Росії 27,4 млрд кубометрів газу. За останні 25 років будівельні фірми Туреччині отримали в Росії контракти на загальну суму $50 млрд. Крім цього, Туреччина є головним напрямком російського туризму. Торік російські туристи внесли в турецьку економіку $3,7 млрд.

Видання підкреслює, що обом сторонам буде важко відмовитися від такої вигідної партнерства.

Турецький лідер хотів створити закриту зону для польотів над турецько-сирійським кордоном, а також буферну зону в північній частині Сирії, де зможуть ховатися біженці і деякі військові. Автор статті зазначає, що зараз російське втручання в конфлікт на Близькому Сході "змішало всі карти" і порушило плани Ердогана.

Нагадаємо, 8 жовтня Тайіп Ердоган заявив, що, у зв'язку із загостренням відносин з Росією, Туреччина через порушення її авіапростору може переглянути питання закупівель російського газу.

Зазначимо, російські винищувачі за останній час декілька разів порушили авіапростір Туреччини. Міноборони РФ повідомило, що 3 жовтня російський літак Су-30 здійснив короткочасний, на кілька секунд, захід у турецький повітряний простір. У Міноборони зазначили, що даний інцидент став наслідком несприятливих погодних умов.

Після цього президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган попередив, що Москва може втратити гарні стосунки з Анкарою. А турецький прем'єр Ахмет Давутоглу заявив, що інцидент не викличе напруженості у відносинах між країнами. 

Також Давутоглу розповів, що лише два із 57 авіаударів Росії по Сирії влучили по позиціях терористичного угруповання "Ісламська держава".