ЄС виторгував у Туреччини вгамування біженців на своєму кордоні

Європейський Союз і Туреччина досягли принципової згоди за спільним планом дій, покликаному вирішити кризу з біженцями в Європу

Про це рано вранці в п'ятницю, 16 жовтня, заявив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після саміту глав держав та урядів країн ЄС у Брюсселі, який тривав майже 8 годин, передає Еспресо.TV.

Зокрема, було вирішено прискорити переговори з питання послаблень візового режиму для громадян Туреччини. Однак, як зазначив Юнкер, вони будуть прямо залежати від того, наскільки ефективно турецька влада зможе пригальмувати міграційні потоки. При цьому ніякі критерії названі не були.

Туреччина просила ЄС надати їй фінансову допомогу в розмірі 3 млрд євро. За словами Юнкера, це питання ще буде обговорюватися сторонами.

Раніше Брюссель сигналізував готовність виділити Анкарі до одного мільярда євро. "Якщо ви допоможете нам, ми допоможемо вам", - так сформулював позицію ЄС у цьому питанні голова Європейської ради Дональд Туск.

Учасники саміту так і не змогли прийти до єдиної думки з приводу постійного механізму перерозподілу біженців всередині ЄС. Кілька країн Східної Європи та Іспанія спільно виступили проти німецько-шведської ініціативи, метою якої було включити механізм перерозподілу узгодженої кількості в 160 000 біженців у заключну резолюцію саміту.

Замість цього була обрана розпливчасте формулювання про більш невідкладних напрямках діяльності, які потребують подальшого обговорення, "у тому числі пропозиції Єврокомісії".

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel), активно захищала питання про розподіл біженців була здивована, що країни Східної Європи "реагували так різко" і "займали таку жорстку позицію з питань біженців", відзначає AFP. На думку глави німецького уряду, розподіл 160 000 біженців стало б великим кроком вперед.

Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що болгарські прикордонники застрелили біженця з Афганістану під час спроби зупинити групу з 50 нелегальних мігрантів.