Норвезький Троль витіснить Росію з газового ринку Європи, - Bloomberg
Норвезький нафтогазовий гігант Statoil ASA виходить на новий рівень видобутку газу, цього року компанія встановить новий рекорд за обсягом видобутку і може потіснити російський газ на європейському ринку
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на компанію, передає Еспресо.TV.
Statoil інвестує в найбільше родовище газу - Troll-A. Норвезька компанія змогла подолати технічні складності видобутку за рахунок установки на платформі нових компресорів, які будуть підтримувати роботу платформи наступні 10 років.
Рішення про збільшення обсягів видобутку газу прийнято компанією у зв'язку із зростанням конкуренції на європейському ринку, де ключовими конкурентами Норвегії є Росія, а також постачальники зрідженого природного газу з Африки та Близького Сходу.
Troll-A - найбільше газове родовище в Норвегії, на яке припадає майже третина усього видобутку газу в країні. При цьому на Troll-A доводиться 48% запасів, що залишилися. Платформа - найвищий об'єкт, коли-небудь переміщений людьми - може постачати 120 млн кубометрів газу на день.
"Експорт норвезького газу, швидше за все, поставить новий рекорд вже цього року", - повідомив представник газового оператора Норвегії Gassco.
Згідно з даними NPD (Норвезького нафтового директорату), у країні перекачали 84,6 млрд кубометрів газу цього року, перевищивши прогнози приблизно на 12%. Несподіване зростання є результатом підвищення надійності всієї установки, чиї проблеми з компресором вплинули на виробництво газу в останні два роки.
Директор платформи гарантує, що подібне більше не повториться. Планується, що Troll-A виробить в цьому році близько 33 млрд кубів газу. Відповідно до даних NPD, це на 14% більше, ніж торік.
Норвегія вже експортує більше газу, ніж нафти. Встановлення нових компресорів дає надію, що Європа буде продовжувати купувати норвезький газ, вважають в уряді.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейські НПЗ скоротили закупівлі російської нафти на користь саудівської на тлі жорсткості боротьби експортерів за частку на ринку.
- Актуальне
- Важливе