Фірташа ще раз спробують видати до США

Прокуратура Відня подала апеляційну скаргу на відмову суду в екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа до США

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Deutsche Welle.

Як зазначили у прокуратурі, скарга була подана 23 жовтня. Скаргу розглядатиме Вищий земельний суд Відня.

Навесні у суді першої інстанції Фірташ здобув перемогу: адвокати домоглися відмови у видачі олігарха до Сполучених Штатів, де Фірташа звинувачують у корупції.

Апеляцію було подано майже через півроку, адже сторони лише у середині жовтня офіційно отримали від суду всі документи. Очікується, що суд другої інстанції розгляне скаргу наступного року.

У повідомленні зазначається, що Фірташ не зобов’язаний очікувати на судове засідання у Відні. Ще навесні йому повернули закордонний паспорт. Маючи оригінал рішення суду про відмову в екстрадиції до США, він може повернутися в Україну. Однак його речник відмовився повідомити, коли Фірташ повернеться на батьківщину.

Нагадаємо, голова ради групи компаній Group DF, глава Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 р. за запитом влади США. Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу у 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 р. цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа до цієї країни. На думку судді Крістофа Бауера, американській стороні не вдалося надати достатніх свідчень в обгрунтування своїх звинувачень. Він також повідомив, що Фірташ може покинути Австрію, але повинен буде з'явитися на апеляційне засідання.

Австрійська прокуратура відразу ж оскаржила рішення суду. Суддя уточнив, що застава бізнесмена не буде повернена до набрання рішенням суду чинності. Тоді ж Фірташ заявив, що має намір повернутися до України, але не уточнив конкретні терміни, пославшись на процедурні питання.

Мін'юст США звинувачував Фірташа, а також члена парламенту Індії та інших чиновників у створенні міжнародної корупційної схеми. Фірташ, індійський депутат Рамачандра Рао, угорський підприємець Андраш Кнопп, громадянин України Сурен Геворгян і два комерсанти з Індії і Шрі-Ланки нібито підкуповували індійських чиновників з метою отримання доступу до родовищ корисних копалин. За оцінками Мін'юсту, з 2006 р. у якості хабарів індійським чиновникам було передано близько 18,5 млн дол. в обмін на отримання дозволу на розробку гірничодобувної шахти у штаті Андхра-Прадеш.

Читайте також: Печерський суд Києва скасував арешт активів хімзаводу Фірташа "Рівнеазот"; Суд залишив колишнього пасинка Фірташа під вартою

У червні 2015 р. глава МВС Арсен Аваков повідомив, що в рамках розслідування заарештовано 86 об'єктів нерухомості Ostchem, додавши, що ще 35 об'єктів, а також 133 земельних ділянки компаній Фірташа і українського бізнесмена, народного депутата від "Опозиційного блоку" Сергія Льовочкіна "знаходяться в роботі" у МВС.

Як повідомлялося, генпрокурор Віктор Шокін пообіцяв зустріти Фірташа після повернення до України із квітами.