live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Палеонтологи з'ясували, що динозаври охолоджували мозок через ніс

Вчені заявили, що динозаври мали унікальну будову дихальної системи, а саме - ніздрів і носових каналів, що дозволяло їм охолоджувати головний мозок за допомогою власного дихання
Палеонтологи представили результати своєї роботи на конференції 75th Anniversary Meeting of the Society of Vertebrae Paleontology, передає Еспресо.TV.
 
Коли жива істота вдихає повітря, воно проходить через носові канали, нагрівається і зволожується. При видиханні відбувається зворотний процес - повітря охолоджується і стає більш сухим. Цей механізм дозволяє охолоджувати кров, яка потрапляє в головний мозок, тим самим підтримуючи його оптимальну температуру. Вчені зуміли створити тривимірну модель дихального апарату динозавра і з'ясували, що динозаври володіли справді видатною здатністю охолоджувати мозок за допомогою дихання.
 
Надзвичайно ефективна робота такої системи охолодження повітря дозволяла тваринам підтримувати оптимальну температуру їхнього невеликого за розміром головного мозку, навіть незважаючи на великі розміри тіла.

новини партнерів

23 листопада, 2020 понеділок

23 листопада, 2020 понеділок

22 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати