У Москві закривають галерею художника, який підтримав політв'язнів

Галерею Марата Гельмана закриють через те, що художник проводив у ній аукціон на підтримку політв'язнів

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Новые известия".

Керівництво "Винзаводу" вимагає від художника Марата Гельмана звільнити до 5 листопада приміщення, яке займає його галерея "Культурний Альянс".

Марат Гельман на своїй сторінці в соцмережі повідомив, що пов'язує розірвання договору з тим, що в жовтні в його галереї був проведений аукціон на підтримку політв'язнів. Спочатку причиною, зазначеною в листі керівництва "Винзаводу", називалася заборгованість галереї з орендної плати, однак після бухгалтерської перевірки заборгованості виявлено не було.

Слід за цим від Гельмана вимагали підписати обіцянку не проводити в галереї нічого, окрім виставок. Але, незважаючи на підписання цієї обіцянки, 27 жовтня Гельман все ж отримав розпорядження звільнити приміщення.

У середу прес-служба ЦСМ "Винзаводу" повідомила про розірвання договору оренди з галереєю Гельмана. У документі зазначається: "За час роботи галереї на "Винзаводі" була реалізована низка важливих і великих проектів в області російського сучасного мистецтва. Однак за останні кілька років галерея кілька разів змінювала свою назву і форми діяльності. Не завжди художня складова була в пріоритеті. Виставковий простір галереї Марата Гельмана неодноразово використовувався в сторонніх цілях, які не мають прямого відношення до мистецтва, до того ж мало місце порушення порядку виплати орендної плати. Більше того, 21 жовтня з офіційної розсилки галереї ми отримали інформацію про відкриття на території еміграційного центру Чорногорії, що послужило остаточним приводом на користь ухвалення рішення про розірвання договору".

Сам Марат Гельман зауважив: "Вони не можуть визнати, що закривають через аукціон і шукають все нові виправдання своєму вчинку. Це очікувано.

У цьому сезоні ми планували знайомити Москву з мистецтвом Балкан і тими проектами російських художників, які пов'язані з Чорногорією. Консультаційний центр Чорногорії (а не еміграційний) був спонсором виставки Олега Кулика і Міліо Павичева, яка завтра відкриється, і планувався спонсором всієї програми на рік. У галереї завжди спонсор шукався "профільний". Наприклад, коли був проект "Культурного альянсу", пов'язаний з мистецтвом регіонів, спонсором був LiveJournal, з яким ми робили культурний розділ мережі.

З приводу "непрофільності" моїх інтересів - я завжди, з дня відкриття галереї, надавав майданчик для семінарів та лекцій. Завжди. Це було одне з наших завдань - залучати до мистецтва людей з боку. Тому посилання на це безпідставні. Вони раптом саме зараз, після аукціону на допомогу в'язнів Болотної, вирішили, що це погано. Російське мистецтво завжди цікавиться життям. В якості декоративного елемента воно нікому не потрібно".

На запитання, чи планує він відкриття галереї на іншому майданчику, Гельман відповів: "У Росії зараз не час починати нове. Єдино можлива стратегія - зберегти старе до кращих часів. Ну, от не вдалося зберегти. Нову галерею відкривати не буду".