Reuters порахувало мільярдні статки "дочки Путіна"

Агентство Reuters опублікувало розслідування, з якого випливає, що "дочка Путіна" Катерина Тихонова володіє статком у мільярди доларів

Про це повідомляє телеканал "Дождь" з посиланням на розслідування Reuters.

Після непідтвердженої інформації з приводу особистості Катерини в ЗМІ, високопоставлений російський діяч розповів Reuters, що її прізвище - Тихонова.

Голова правління "Газпромбанку" (в публікації названий заступником) Андрій Акімов, як повідомляє агентство, говорив, що він бачив Катерину, коли вона була дитиною і останнім часом, і що Тихонова - дочка президента Росії Володимира Путіна.

За даними Reuters, раніше в 2015 році 29-річна Тихонова назвала себе дружиною Кирила Шамалова, сина Миколи Шамалова, співвласника банку "Росія" і Виборзького суднобудівного заводу і "давнього друга президента".

За оцінками, які агентству надали фінансові аналітики, як чоловік і дружина Шамалов і Тихонова володіли б корпоративними холдингами на суму близько двох мільярдів доларів - в основному це акції найбільшого в Росії нафтохімічного холдингу "СИБУР", які Шамалов придбав у підприємця Геннадія Тимченко, "іншого давнього друга Путіна".

Крім того, пише Reuters, Шамалову і Тихоновій належить приморська вілла в місті Біарріц на південному заході Франції, вартість якої оцінюється приблизно в 3,7 мільйона доларів. Цей актив, за даними агентства, Шамалов також придбав у Тимченко.

Вілла, яку, як стверджує Reuters, Шамалов придбав три роки тому, являє собою чотириповерховий будинок з басейном, розташований на вершині морської скелі. За даними агентства, площа будинку, побудованого в 1950-х роках, становить близько 300 квадратних метрів, площа саду - близько двох тисяч квадратних метрів.

Агентство посилається на публічні документи, згідно з якими у вересні 2007 року Тимченко і його дружина Олена Єрмакова зареєстрували у Франції компанію SCI Atlantic, щоб придбати будинок. За даними агентства, 15 листопада 2012 акції компанії, яка все ще володіє віллою, були передані Шамаловим. Сума угоди невідома. У той же час, люди, що живуть поблизу, сказали Reuters, що Шамалова і Тихонову вони там не бачили.

Також Тихонова займається публічно фінансованими проектами в Московському державному університеті. Reuters вивчило офіційні документи і з'ясувало, що в рамках цих проектів Тихонова підписала контракти на кілька мільйонів доларів з державними організаціями.

Тим часом, як зазначає Reuters, немає ознак того, що з цієї роботи Тихонова витягує особисту вигоду. Зокрема, за даними агентства, Тихонова допомагає керувати планом по розширенню кампусу МГУ на 1,7 мільярда доларів.

Катерина Тихонова і Кирило Шамалов відмовилися від коментарів для статті Reuters. Представник Тимченко, відповідаючи на запитання про будинок в Біарріце, заявив, що не буде давати коментарі з особистих питань. 

Катерина Тихонова - російський громадський діяч, заступник проректора МГУ, керівник Центру національного інтелектуального резерву МДУ і голова фонду "Іннопрактіка", який спільно з університетом реалізує масштабний інвестиційний проект зі створення в Москві науково-технологічної долини на Воробйових горах.

Також Тихонова, за деякими даними, є дочкою президента Росії Володимира Путіна. Само це припущення висунув журналіст і письменник Олег Кашин. За його словами, підтвердженими анонімним джерелом Reuters, Тихонова взяла псевдонім по батьку бабусі Катерини Тихонівни Шкрябіной.

Пізніше даний факт з посиланням на неназвані джерела підтвердило агентство Bloomberg. Ні Путін, ні його прес-секретар Дмитро Пєсков ніколи раніше не коментували цю інформацію.

Вперше Тихонова дала інтерв'ю наприкінці жовтня агентству "Інтерфакс", де вона розповіла про діяльність фонду. За її словами, він допомагає молодим ученим "створювати механізми їх залучення в процес перекладу власних наукових розробок на наступні етапи, аж до промислового впровадження". В інтерв'ю питань про політику і про те, чи є вона дочкою президента Росії не було. 

У січня 2015 року видання РБК провело власне розслідування, згідно з яким Тихонова в 2012 році була власником фонду "Національний інтелектуальний розвиток". Належить їй і "Центр національного інтелектуального резерву".

Як пізніше з'ясував Фонд боротьби з корупцією, разом ці дві організації і об'єдналися в компанію "Іннопрактіка". ФБК також писав, що до складу опікунської ради компанії входять президент "Роснефти" Ігор Сечин, гендиректор "Росатому" Сергій Кирієнко і гендиректор "РОСТЕХ" Сергій Чемезов.