При виході у другий тур кандидатів із розривом у понад 20% відбувається підміна виборчого процесу, - Олексій Кошель

Серед виборчих технологій експерт відзначив всі способи зниження явки на виборчі дільниці прихильників опонента і паралельної мобілізації своїх прихильників

Комітет виборців України вважає недоцільним проведення другого туру виборів, якщо розрив між кандидатами 20% і більше.
"Я вважаю це правильним, оскільки у разі такої великої різниці в голосах несподівані результати у другому турі можуть бути чисто теоретично. У такому випадку відбувається підміна виборчого процесу - у справу включаються, як правило, технології, а не змагання ідей і програм", - заявив керівник Комітету виборців України Олексій Кошель в інтерв'ю газеті "Факти і коментарі".
Серед таких технологій експерт відзначив всі способи зниження явки на виборчі дільниці прихильників опонента і паралельної мобілізації своїх прихильників.
"Можуть застосовуватися самі різні прийоми. Можуть використовуватися і дратівливі нічні дзвінки з агітацією від імені конкурента, і, наприклад, заклики голосувати за нього, що транслюються з гучномовця вранці в суботній день де-небудь у спальному районі. І наклейки його листівок на лобовому склі автомобіля. Про нічні дзвінки з агітацією за Кличка, до слова, вже писали в ЗМІ. Все це, безумовно, дуже дратує людей", - сказав Олексій Кошель.
Він також спрогнозував досить низьку явку на рівні 20-30% у другому турі виборів столичного мера і підкреслив вигоду в цьому плані для Борислава Берези. Віталію Кличку, навпаки, вигідно, щоб на виборчі дільниці прийшли голосувати якомога більше киян.