live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Американські вчені винайшли спосіб лікувати зуби без пломб


фото: Shutterstock.com
Дослідницька група з університету Південної Каліфорнії розробила стоматологічний гідрогель, що дозволяє відновлювати цілісність зубної емалі і знімати больові відчуття

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на EurekAlert.

Дослідницька група з Скандинавського інституту стоматологічних матеріалів з'ясувала, що стоматологічні пломби можуть нашкодити зубам.

Джанет Морадіан-Олдак та її колег докладно вивчили процес формування зубної емалі і з'ясували, що важливу роль в її розвитку відіграє матриксна металлопротеіназа-20 (MMP-20), присутня тільки в зубній тканині.

Синтез цього ферменту починається на самих ранніх стадіях формування зубної емалі. MMP-20 розрізає інші білки в процесі кристалізації емалі. Це дозволяє клітини, які продукують емаль, синтезувати велику кількість цього мінералу.

Автори створили спеціальний гідрогель, що містить амелогенін, хітозан і фермент ММР-20. Дослідження показали, що його нанесення на зуби здатне впоратися з карієсом на ранніх стадіях. Гель приводив до формування тонкого шару емалі, який зменшував пошкодження на поверхні зубів на 70% - він "заліковує" дрібні подряпини і дірки в емалі.

Поки клінічне використання його не схвалено, гель проходить лише випробування. Втім, творці сподіваються, що незабаром гідрогель можна буде просто наносити на поверхню зубів перед сном, що дозволить відновлювати емаль і боротися з чутливістю зубів.

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати