//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Комітет з питань культури схвалив законопроект про створення Інституту книги


фото: radiosvoboda.org
Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності схвалив законопроекти про створення Інституту книги і про конкурсну основу призначення керівників закладів культури

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Обидва проекти законів на засіданні розглянув Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності. Наступного тижня їх винесуть для голосування у другому читанні.

Так, члени комітету розглянули правки у законопроекти №3084 (про підтримку українського книговидання, авторства Миколи Княжицького) і №2669-д (об'єднаний законопроект про конкурси та контракти для працівників установ культури) і підтримали їхнє винесення на голосування у другому читанні.

Законопроект №3084, ухвалений Радою в першому читанні, містить пропозицію про створення Українського інституту книги.

Джерела фінансування нового Інституту книги - бюджетні.

Законопроект №2669-д - це компромісний законопроект, який також підтримала Рада у першому читанні. Початкова ініціатива - впровадити конкурсну основу у призначеннях керівників національних і комунальних закладів культури, а також ввести контракти для співробітників. Першим такий законопроект вніс уряд - про впровадження конкурсів і контрактів як про один із пріоритетів своєї роботи говорив міністр культури В'ячеслав Кириленко.

Народний депутат від "Самопомочі" Ірина Подоляк внесла в Раду альтернативний законопроект, в якому процедура проведення конкурсів була написана докладніше. Зокрема, пропонувалося ввести у театрах дві керівні посади - директора і художнього керівника, призначення на які також проводилося б на конкурсній основі. Ще одна норма цього проекту закону - обмеження роботи одного керівника двома термінами по п'ять років.

Після обговорень законопроекту в середовищі театральних керівників було прийнято об'єднати посади художнього керівника і директора в одній і зняти обмеження. Крім того, в законопроекті закладено норму про те, що керівники культурних установ зможуть протягом півроку після набуття законом чинності переукласти безстрокові контракти зі своїми співробітниками, не вдаючись до конкурсу. Нові контракти укладатимуться на строк від одного до трьох років. Так ініціатори законопроекту сподіваються уникнути соціального вибуху, який може послідувати за виконанням норми про розрив безстрокових контрактів з працівниками культури.

Читайте також: Інститут книги. Хто за, хто проти, і що інститут повинен робити

новини партнерів

19 червня, 2019 середа

19 червня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати