ВІЛ перетворився на хронічну хворобу, якою можна керувати, - ВООЗ

ВІЛ за тридцять років перетворився зі смертельно небезпечної хвороби на хронічну, розвитком якої можна керувати завдяки антиретровірусній терапії

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Discover Magazine Blogs.

Тепер хвороба перейшла в той же ряд, що і діабет, гіпертензія та інші серцево-судинні захворювання. За останніми даними американської статистики, середній вік смерті ВІЛ-пацієнтів різко зріс порівняно з 1987 роком.

Для чоловіків він виріс на 34%: з 37,9 (1987 рік) до 50,8 року (2013). Серед жінок прогрес ще більш разючий - з 35,2 року до 49,7 року.

У листопаді 2015 був оприлюднений новий звіт програми ВООЗ з боротьби із ВІЛ/СНІДом. Наголошується, що до кінця 2013 року в світі було близько 36,9 мільйона ВІЛ-інфікованих, і 70% їх живе в Африці на південь від Сахари. 

Число нових випадків зараження з 2000 року скоротилося на 35%. Антиретровірусну терапію в 2015 році проходять 15,8 мільйона інфікованих (зростання на 2,2 мільйона в порівнянні з 2014 роком).

Таких результатів вдалося досягти завдяки ранньому початку лікування, довгострокової терапії і медичного обслуговування ВІЛ-інфікованих. Нарешті, вже в 2010-і роки стала очевидна користь антиретровірусної терапії: навіть у пацієнтів з ослабленою імунною системою вона підвищує рівень життя і різко знижує ймовірність передачі вірусу іншим людям.

Лікарі відзначають, що головною загрозою для здоров'я ВІЛ-інфікованих зараз є не зв'язані з вірусом СНІДу хвороби, а побічні ефекти антиретровірусних препаратів і імунодефіциту - інфаркти, певні типи раку та неврологічні захворювання.