live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували, чому люди не вірять SMS


фото: hronika.info
Крапки в кінці SMS-повідомлень справляють на одержувача враження нещирості: він не вірить словам відправника

До такого висновку в результаті експерименту прийшли психологи з Бінгемтонського університету (США), повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Lenta.ru.

Селія Клін та її колеги залучили 126 студентів, яким дали прочитати діалоги з двох реплік (у вигляді SMS-повідомлень і рукописних текстів).

Повідомлення відправника являло собою запрошення, оформлене як питання, наприклад: "Дейв дав мені зайвий квиток. Хочеш піти?". Відповідь складалася з одного слова, яке висловлює згоду ("Окей", "Звичайно", "Ага"). Відповіді надавалися в двох варіантах: з крапкою і без крапки в кінці (тобто взагалі без знаків пунктуації).

Усі учасники експерименту оцінили повідомлення з крапкою як менш щирі. У сприйнятті написаних вручну текстів наявність або відсутність крапки не впливала на думку оцінювачів.

"Обмін SMS-повідомленнями позбавлений багатьох невербальних сигналів, які використовуються при особистому спілкуванні. Під час розмови люди передають інформацію про власні емоції очима, виразом обличчя, тоном голосу тощо. SMS-листування позбавлене цих механізмів. Зрозуміло, що в цій ситуації людям доводиться здогадуватися про настрої співрозмовника по смайликах, свідомо допущених орфографічних помилках і знаках пунктуації", - зазначає Клін.

В рамках іншого проекту група Клін виявила, що повідомлення, яке закінчується знаком оклику, сприймається не як штучне (удаване), а, навпаки, більш щире.

  • Нещодавно вчені експериментальним шляхом визначили, що любителі вивішувати в соціальних мережах "глибокодумні" вислови на тлі пейзажів мають низький рівень інтелекту і частіше вірять у паранормальні явища і теорії змови.

новини партнерів

‡агрузка...

21 жовтня, 2019 понеділок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати